Teveel Snoepen Is Onverstandig. Pepperoni Dn Sinterklaas geloof ik nog steeds, want als zoveel mensen jaarlijks uitkijken naar zijn komst en verblijf in Nederland dan moet er wel iets van waarheid in zitten. Ergens in november arriveert de Goedheiligman ieder jaar tezamen met zijn Pietermannen en zet dan in een of andere plaats voeten hoeven aan wal. Als klein kind keek ik ieder jaar weer uit naar hun komst en probeerde ze via lieve briefjes, gedichten en een wortel in de schoen er maar weer van te overtuigen dat ik een lieve jongen geweest was de afgelopen 365 dagen. Bij Ajax hebben we ook een soort van Sinterklaas al is hij bij ons Ajacieden vooral bekend onder de namen Johan Cruijff, de Verlosser of 't Orakel van Betondorp. De laatste jaren komt hij om de zoveel tijd ook even over vanuit Spanje, brengt spanning en verwachtingen mee en met een beetje geluk als iedereen lief is geweest ook een cadeau voor Ajax. Het grootste verschil tussen de Sint Cruijff is dat de Sint goed bevriend is met de Zwarte Pieten en dat Cruijff vooral de strijd aangaat met Zwarte Pieten. Als je stout bent geweest maak je kans om in de zak mee te gaan naar Spanje en wanneer je niet goed werk heb verricht bij Ajax of het niet eens bent met Cruijff Co dan krijg je vroeg of laat de Wat de twee ook delen is het uitdelen van lekker veel snoepgoed en daarmee stemmen ze automatisch een hoop mensen tevreden en diezelfde mensen slikken de snoepjes net zo lief als al hun verhalen en toezeggingen. Om dan nu maar even bij Johan Cruijff te blijven; hij begon een kleine twee jaar de Zwarte Pieten via zijn column in De Telegraaf het vuur aan de schenen te leggen en kort daarop was de Revolutie Cruijff een feit. Een kleine twee jaar later zijn er de nodige slachtoffers gevallen, nieuwe leiders opgestaan en dat alles zal moeten leiden tot het nieuwe Ajax en verbreding van de reeds goedgevulde prijzenkast in Amsterdam. Net als in het bedrijfsleven is een eerste jaar vaak een jaar van overleven en zorgen dat de hoofden boven water blijven, maar naar mijn mening mag er in een tweede jaar toch echt wel iets van verbetering zichtbaar worden. De laatste twee seizoenen zijn we kampioen geworden van de armoede die Eredivisie heet en had het behalen van de titels meer te maken met het slechte spel bij de concurrenten dan met het spel van Ajax. Dat de jeugd niet van de een op de andere dag doorbreekt spreekt voor zich, maar dat er onder het toeziend oog van El Salvador zulke matige spelers worden aangetrokken mag toch zeker als schande worden beschouwd. Als Ajax zo doorgaat als dat het momenteel doet dan mogen we blij zijn als we ergens rond plaats vier eindigen en op het moment van dit schrijven is het ook nog maar afwachten of er zal worden overwinterd in Europa. Niet heel lang geleden waren resultaten zoals we die de laatste maanden zien directe aanleiding tot het ontslag van de trainer. Dit lost natuurlijk helemaal niks op, maar misschien is het wel eens goed om stil te staan bij de vele onnodige slachtoffers die er zeker in het laatste decennia zijn gevallen. Ik hoop dat Kamp Cruijff zal zegevieren op de "korte" termijn, maar voorlopig laat ik het aannemen van de vele lekkernij S. strooigoed even aan anderen. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 9