Dit is pm het begin North up Alliance et begon allemaal aan het einde van vorig seizoen. Die kale van 413 plaatste de column 'Ajax-publiek' op zijn site, waarin hij de lezer meenam op een reis door de evolutie van sfeer in de ArenA. Nadat 410 van Noord verdween, vertrok ook de grote aanjager van Noord. Een tijd lang was het een dooie boel, maar na de beruchte 15e mei zag hij weer vooruitgang. Na de lovende commentaren op zijn column dacht hij: "Daar moet meer inzitten," en plaatste een kleine maand later de oproep 'sfeervak op Noord B'. De reacties waren overweldigend. Een groot aantal mensen reageerde via de mail. Hij selecteerde een groep van ongeveer twintig man om een organisatie op poten te zetten en een maand lang kwam deze groep in het geheim samen in een anti-kraak pand in Hoofddorp om de plannen te broeden. Met succes! Op 18 juli werd het officieel. De North Up Alliance was een feit. De naam is overigens vrij makkelijk te verklaren. Een alliantie van de verschillende groepen op Noord boven. Vanaf het begin werd ervoor gekozen om een duidelijke structuur neer te zetten, waarbij iedereen die dat wilde zich kon aanmelden bij de NUA. In eerste instantie vooral om er achter te komen waar in de ArenA de sympathisanten zich bevonden. Op deze manier konden we makkelijker in contact komen tijdens de wedstrijd en zagen we waar we de acties eventueel konden concentreren. Het begin was een succes. Met name de bijeenkomst in het honk heeft ons veel goed gedaan. Er waren maar liefst 150 manop komen dagen, die zo goed als allemaal positief waren. Binnen de kortste keren waren er meer dan 200 aanmeldingen. Pagina 5 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 6