t A ETEÜ V PRO 14:30 HB Harder 0e Nederlandse voetbalsupporters worden collectief genaaid door de commercie. Eredivisie Live wil om de reclame-inkomsten te promoten de speeltijden zo veel mogelijk spreiden. Dit heeft tot gevolg dat er per speelronde bijvoorbeeld maar twee, hooguit drie wedstrijden om half drie worden gespeeld. Je zou zeggen: dit is een landelijk probleem. Elke voetbalclub en elke voetbalsupporter in Nederland wordt hierdoor genaaid. Want om een uitwedstrijdje te pakken moet je een halve dag vrij nemen. Zeker als je op vrijdagavond om kwart voor acht moet voetballen en je bijvoorbeeld van Amsterdam naar Groningen moet. Denk je dat de Eredivisie Live bobo's zich hier ook meer een kont van aantrekken? Neuh, in die kringen wordt je gezien als een hele pief als je de menigte naait door megawinsten en dus persoonlijke bonussen weet te behalen ten kostte van het klootjesvolk, oftewel de voetbalsupporter. Maar zoals ik net al zei: 'je zou zeggen dat dit een landelijk probleem is.' Elke supporter van elke club heeft hier last van? Toch? Dat ons aller Ajax verreweg de meeste kijkers aan de buis weet te kluisteren werkt voor de spelers en supporters alleen maar in het nadeel. Want drie keer raden wie er elke keer om half één mag ballen? Gokkend op die honderdduizenden abonnees met een wit-rood-wit AJAX-hart die om half drie en half vijf ook nog even de andere wedstrijden bekijken, worden Ajaxsupporters anaal uitgewoond door Eredivisie Live. Wat ook verdacht is, is dat je ons bestuur hier zelden over hoort klagen. Er zal wel veel geld mee gemoeid zijn. Het enige strijdwapen wat wij Ajacieden hebben in onze strijd voor normale en eerlijke speeltijden zijn de KNVB. Die kunnen dit alles een halt toe roepen. Hoe? Door het competitieprogramma weer te normaliseren. Maar of ik de KNVB serieus een poging zie ondernemen om er eens een keer te zijn voor de voetbalsupporters? Nee, die stakkers hebben het voetbal al lang geleden verraden. Misschien is het maar het beste om deze column en mijn strijd te staken en ook gewoon maar een Eredivisie Live abonnee te worden. In de rust van iedere wedstrijd zie je Jan van Halst, u weet wel die kale Ajaxbasher, met zijn rondjes en lijntjes het wedstrijdbeeld helemaal uit zijn verband te trekken. En luister je naar die nietszeggende ja/nee antwoorden van Marco van Basten of naar die slappe anekdotes van Kees Jansma. Het is triest. Maar het is niet anders. Want zolang wij als klapvee maar de tribunes blijven vullen, zonder protest, zal er geen fuck veranderen. Fuck de commercie. PRO 14:30 uur! UVE Pagina 33 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 34