Irish Pub Ric [Hen van de dingen die het leven van een Ajaxsupporter zo mooi maakt en verrijkt, is: de Europese uittrip. Elke zomer is het weer spannend als een loting uit gaat maken welke buitenlandse steden we mogen bezoeken. Gaan we nou eindelijk weer een keer naar Oost-Europa? Of moeten we wederom naar Milaan en Madrid? Kiezen we voor de bus, trein, vliegtuig of kunnen we gewoon met de auto? Ongeacht de uitslag van de wedstrijd is de trip vrijwel altijd een succes (op een enkele Franse uitzondering na). De voorpret is echter minstens zo leuk. De stad op internet alvast een beetje verkennen. Van tevoren op Google checken waar alles ligt dat je allemaal wil bezoeken en kijken waar de beste uitgaansgelegenheden zitten. Kijken of er nog een feestje is op de avond voor de wedstrijddag. Misschien ook een bezoekje aan een sportzaak of een interessant bouwwerk inplannen en kijken of het mogelijk is om een stadiontour te doen. Allemaal mooie plannen, waar uiteindelijk GEEN ENE FUCK van terecht komt. En waarom niet? Door die verdomde Irish Pub. In vrijwel elke Europese stad is er wel een te vinden. Van Brussel tot aan Lyon en van Kiev tot aan Milaan. Je kan er donder op zeggen dat zodra je een paar stappen in het centrum hebt gezet, je een kroeg tegenkomt waar op de voorgevel een naam prijkt als Murphy's, O'Reilly's of O'Donneli's. Een pub met een Iers karakter die lang niet altijd door leren gerund wordt. Je kan er ook donder op zeggen dat de tent tijdens een Europees uitje afgeladen is met Ajacieden. Op het moment dat je een stap binnen zet, ben je eigenlijk al verloren. De ene bekende na de andere kom je tegen, het bier vloeit rijkelijk en het is een en al gezelligheid. Zeg maar "dag" tegen die mooie stedentrip die je had gepland, want verder dan de Irish Pub kom je niet. Dus we kunnen ons er beter gewoon bij neerleggen. Dat maakt het plannen ook een stuk makkelijker. Je hoeft van tevoren maar één ding uit te zoeken. En omdat ik niet de beroerdste ben, geef ik hier alvast een paar mooie tips (voor zover ik me die nog kan herinneren): Turijn Hier heb je volgens mij maar één echt gezellige Irish Pub, Shamrock Inn. Die vind je aan een lange straat, ik dacht Corso Vittorio Emanuele II. De laatste keer dat we tegen Juve speelden, kwam iedereen bij deze kroeg een biertje doen, omdat er in de rest van de stad geen moer te beleven Brussel ledereen die weieens in de Belgische hoofdstad is geweest kent de O'Reilly's wel. Een vrij ruim (eet) café op de hoek aan het Beursplein met op de eerste verdieping een groot dakkterras dat met uitwedstrijden tegen Anderlecht altijd bevolkt is door Amsterdams tuig. Wat weinigen echter weten, is dat nog geen 300 meter verderop een andere pub zit (Celtica) waar je slechts 2,50 euro voor een halve liter betaalt. Kiev Toen Ajax in 2010 in de voorrondes van de Champions League uit tegen Dinamo Kiev speelde, hebben we overdag lang lopen zoeken naar een beetje gezellige kroeg. Uiteindelijk kwamen we, hoe verrassend, bij een Irish Pub terecht. En ook hier hadden de andere Ajacieden zich verzameld. Ik ben de naam van de kroeg echter vergeten en ik zou ook niet meer weten in welke straat die zat. Gewoon even googlen dus. Madrid Raar maar waar. Deze stad zit er vol mee. Bij Madrid denk je aan tapas-restaurants en delicatessenzaken (die zitten er ook), maar de stad kent ook vele Irish Pubs. In sommige straten zitten er zelfs drie naast elkaar. De beste vind je in de steegjes rondom Puerta de Sol. Het zit daar vol met de groene gevels. Ik kan nog wel even verder gaan met het opsommen van Europese steden en het aanstippen van de gezelligste Irish Pubs, maar ik laat het hier verder bij. Bovenstaande tips waren gratis. Echter, mocht je me in het buitenland tegenkomen, schroom dan niet me een biertje aan te bieden. De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 31