E WEG NAAR ...EEN AJAX! Gezien de vele veranderingen die Ajax op zowel sportief als bestuurlijk vlak heeft ondergaan, vinden wij het tijd om een tussenbalans op te maken. Dit doen we aan de hand van onze visie zoals die op onze website is omschreven: Bestuur en structuur: Directie, bestuur en medewerkers van Ajax dienen clubliefde te hebben en te tonen. Hierin zien we wel verbetering optreden. Dit komt mede door toetreding van mensen met een Ajax- verleden zoals Ronald Pieloor, Dick Schoenaker, Tonnie Bruins Slot, Mare Overmars, Edwin van der Sar en Theo van Duivenbode. Gesprekken met Ajax verlopen in een positieve sfeer. Het belang van Ajax dient ten alle tijden voorop te staan. Dit mag nooit in conflict komen met persoonlijke belangen. Bonussen voor de directie dienen te worden afgeschaft, ongeacht de behaalde resultaten. Jonk, Bergkamp, De Boer en Overmars zijn verantwoordelijk voor het aan- en verkoopbeleid en zijn onafhankelijk. Hierdoor hebben zaakwaarnemers geen invloed op het beleid bij Ajax. De bonussen werden helaas het afgelopen boekjaar nog steeds uitgekeerd. Achterban: Supporters dienen te worden beschouwd en behandeld als stakeholders. Inmiddels is vanuit de supporters Ronald Pieloor toegetreden tot de bestuursraad. Wij wachten nog steeds met smart op (de presentatie van) een supporters beleidsplan en hopen hiervan snel meer te vernemen zodra de nieuwe directie is gestart. Spelers moeten de supporters bedanken voor hun steun. De band tussen spelers en supporters wordt sterker. Mooi voorbeeld is de wisselwerking tussen fans en jeugdspelers van de A1 bij de kampioenswedstrijd in Doetinchem en de B1 gedurende de Future Cup. Trainingen dienen vaker dan één keer per week openbaar te zijn. Dit is nog steeds niet het geval. Positief zijn wel de afsluitende trainingen in de ArenA voor belangrijke wedstrijden. Wij verzoeken Ajax-supporters zich te onthouden van kwetsende spreekkoren en zich te richten op de positieve ondersteuning van Ajax. Onder invloed van sfeerbepalende groeperingen zoals VAK410, de F-Side en recentelijk ook North Up Alliance wordt de sfeer steeds beter en meer gericht op Ajax. Pagina 27 De Meersche Helden 2Ü12 - 2Q13

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 28