DMH vs Stadsdeel Zuidoost Redactie Op de laatste verkoopdag van De Meersche Helden vorig seizoen kregen de verkopers bezoek van de handhaving. Dat was al een keer eerder gebeurt, dat was tijdens de allereerste verkoop van het fanzinze. Dat liep met een sisser af, we konden de juiste papieren laten zien en de voorgangers van De Meersche Helden werden ook altijd gedoogd. Niks aan de hand dus maar het laatste bezoek van de handhaving was totaal anders. We mochten per direct niet meer verkopen, we konden geen vergunning laten zien. Het is dat de politie zich ermee bemoeiden zodat we toch nog het fanzine konden verkopen. Wel werd de naam van een van de bestuursleden van DMH genoteerd. Enkele weken later lag er een brief van Stadsdeel Zuidoost in de bus, en niet zomaar een brief nee een officiële waarschuwing. Daarin stond vermeld dat we niet meer mochten verkopen deden we dit wel dan volgde direct per verkoper een boete. Wij snapte er niks van, waarom mochten De Ajax Ster en Dapp're Strijders wel verkopen en wij niet. Daar hebben we op de dag van vandaag nog geen helder antwoord op. We moesten een vergunning aanvragen, maar wat wij doen daar bestaat geen vergunning voor of we komen er niet voor in aanmerking. Verschillende mensen van het stadsdeel kwamen allemaal met een ander verhaal. Moedeloos werden we ervan. Oké mannen, jullie weten wat jullie moeten doen hè, met die zware criminelen. Als jullie zien dat ze De Meersche Helden buiten het stadion verkopen... keihard ingrijpen! We riepen hulp in van Ajax maar ook toen werden we door het stadsdeel van kastje naar de muur gestuurd. Bijna 10 weken gingen erover heen en nog steeds geen antwoord. Het kon toch niet zo zijn dat DMH ophield te bestaan, een goed lopende stichting die zonder problemen het hoofd boven water kon houden. Wij hadden gewoon het gevoel dat we werden en worden genaaid door het stadsdeel, waarom wel de dakloze krant en niet DMH, nou daar was het stadsdeel wel duidelijk in want de dakloze brengt nieuws en heeft geen winstoogmerk. Nou daar zijn wij het dus niet mee eens, elke verkoper die een krant verkoopt krijgt daar 90 cent voor. En nieuws tsja ook daar hebben we vraagtekens bij, wij brengen ook nieuws maar dan over Ajax. En De dakloze krant heeft begin september een uitgave uitgebracht wat alleen over Ajax ging dus schiet ons maar lek. En wij doen alles op vrijwillige basis en het geld wat binnenkomt stroomt weer terug naar de supporters. Pagina 25 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 26