interview Na de eerste paar wedstrijden voor Ajax werd je op handen gedragen door de supporters en de media was positief over je, hebben we de echte Babel al gezien? Nee zeker niet, zowel ik als het team kan nog beter. Maar soms moeten we gewoon wat slimmer spelen maar Ajax wil altijd winnen met mooi voetbal dat leer je al in de jeugd. Het is natuurlijk ook het mooiste als dat lukt maar Als je wint met minder voetbal levert dat ook gewoon drie punten op en soms moeten we dat gewoon accepteren. Als je kampioen word maalt niemand er meer om dat sommige wedstrijden zijn gewonnen met minder goed voetbal. Dat is anders dan in bijvoorbeeld Duitsland daar hoeft het niet altijd mooi te zijn als je maar wint en de drie punten mee naar huis neemt. Ook in andere buitenlandse competities zie je dat. Kijk naar Dortmund uit, speel je een goede wedstrijd en scoren de Duitsers in de laatste minuten. Dat hadden we slimmer uit moeten spelen. We verdiende qua spel ook meer Als we dat wat beter gaan beheersen dan komen we nog ver, de selectie heeft potentie en talent. Ik heb nog niet veel prijzen gewonnen in mijn carrière dus word het ook hoog tijd □m eens met Ajax kampioen te worden. In 2004 werden we wel kampioen met Ajax maar toen speelde ik niet veel wedstrijden dus was mijn aandeel dat seizoen niet zo groot. Ajax is een andere koers gaan varen, ze kiezen eerder voor eigen jeugd dan voor een dure aankoop. Verlies je dan niet de eventuele aansluiting met de Europese top? Voor eigen jeugd kiezen is in principe altijd de filosofie van Ajax geweest. Daar sta ik ook achter Nederlandse clubs hebben niet de financiële middelen om elk jaar een nieuwe selectie te kopen zoals zoveel buitenlandse clubs dat wel doen. Ja dan zou je in eerste instantie de aansluiting met de Europese clubs kunnen verliezen. Maar hopelijk komt daar in een paar jaar verandering in, als de UEFA finance fair play handhaaft en over een paar jaar definitief invoert dan moeten vele buitenlandse clubs toch ook een andere koers gaan varen. Vele clubs hebben nu grote schulden, wat in Nederland nu al niet word geaccepteerd door de KNVB, dat mag straks ook niet meer in europa en dan worden er volgens mij ook niet meer tientallen miljoenen voor een speler betaald. En dan kan Ajax wel eens een voorsprong hebben want de club heeft nu al de financiële zaken voor elkaar Daar heeft Ajax bewust voor gekozen, geen extreme salarissen meer of spelers halen voor miljoenen. Ik denk dat na het invoeren van finance fair play diverse buitenlandse clubs in de problemen komen. Het is nu in principe ook oneerlijke concurrentie, maar dat gaat straks hopelijk veranderen. En dan is het mogelijk dat Ajax zomaar weer aansluit bij de Europese top. Wat is jou mening voor wat betreft de Ajax supporters? De sfeer onder supporters is in principe altijd goed, zeker als je als speler op het veld staat en het gaat even niet dan kan dat een steuntje in de rug zijn. Dan kunnen ze je net over dat dooie punt heen trekken, je team uitfluiten of negatief steunen helpt sowieso niet. Zeker de bekende vakken laten zich goed en positief horen. Ook bij uitwedstrijden is de sfeer in het uitvak top. De Meersche Helden 2Q12 - 2013 Pagina 24

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 25