Ryan Babel interview Maar met 3 trainers in ruim een jaar word het er niet makkelijker op. Elke trainer heeft zijn eigen visie en daar moet je je aan houden. Uiteindelijk wilde ik weg bij Hoffenheim maar de club vroeg zoveel transferkosten dat er geen enkele club geïnteresseerd in mij was. Ik had nog een contract voor een jaar in Duitsland maar zag geen potentie meer dus uiteindelijk koos ik ervoor op mijn contract af te kopen om zo de kans te hebben dat er toch een club geïnteresseerd zou zijn. Hoffenheim ging akkoord en ik was transfervrij. Wij hebben toen contact gezocht met Ajax of ze interesse hadden in mijn terugkomst naar de club. Na wat gesprekken met onder andere Frank de Boer kwamen we tot de conclusie dat beide partijen mijn komst wel zagen zitten. Ik tekende een contract voor een jaar bij Ajax en dan gaan we evalueren. En wat mijn toekomst dan brengt weet ik niet maar spelen bij Ajax blijft altijd een optie het is toch mijn Club. Maar eerst dit seizoen goed afsluiten. Je terugkeer naar Ajax werd niet door iedereen bejubeld. Wat doet dat met een speler die eigenlijk met zijn 25 jaar zijn beste tijd nog moet krijgen? Oh is dat zo, dat heb ik niet meegekregen. Direct bij de opkomst van mijn eerste wedstrijd werd mijn naam gezongen. Zeker door VAK410 en de F-Side, die scandeerde mijn naam veelvuldig. Ik heb totaal niet het gevoel gehad dat ik niet welkom was bij Ajax. De club zelf was positief en nam mij meteen op, ik voelde me eigenlijk meteen weer thuis. Nadat ik mij zelf vrij kocht bij Hoffenheim waren er ineens wel clubs die geïnteresseerd in me waren ik kon onder andere naar Turkije, Rusland of Italië, dat wilde ik niet ik koos voor Ajax. Dat heb ik nooit onder stoelen of banken gestoken. En het was natuurlijk nu ook makkelijker voor Ajax omdat ze geen transfer geld hoefde te betalen maar onderling waren we er snel uit. En ik wil graag spelen, en ik denk dat er veel potentie in de selectie zit. Nee ik voelde me meteen welkom en geaccepteerd door de aanhang van Ajax.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 24