interview Liverpool heeft wel net zo'n uitstraling als Ajax, een grate club met veel historie en een grate aanhang. Ik ging naar Liverpool in 2007 en tekende een contract voor vijf jaar.lk heb daar ruim drie seizoenen gespeeld en in mijn ogen heb ik nooit echt een kans gehad. Ik moest dan ook de concurrentie aangaan met onder andere Fernando Torrez voor de spits positie maar uiteindelijk speelde ik de meeste wedstrijden op linksbuiten. De toenmalige manager van Liverpool Rafael Benitez hield mij regelmatig op de bank en als ik dan weer eens een wedstrijd mocht mee doen had ik niet genoeg wedstrijd ritme om mijn kans te pakken. Ik heb toen op een gegeven moment gevraagd aan de club of ik niet verhuurd kon worden aan een andere club, Ajax kwam toen ten sprake. Maar de club gaf geen toestemming omdat ik te belangrijk zou zijn voor Liverpool. Als ik er nu op terug kijk had 1 extra jaar bij Ajax zeker geen kwaad gedaan. Daar waarschuw ik de jonge spelers van Ajax nu ook voor. Ik zoek wel mijn momenten uit om dat te zeggen. Niet iedereen zou dat kunnen waarderen dus als ik dat al doe dan doe ik dat het liefst een op een. Uiteindelijk bepaald een speler zelf wat hij doet maar echt talent komt er uiteindelijk altijd uit, wacht eerst een paar jaar om te rijpen en om een nog betere speler te worden en maak dan de overstap naar een grote club. In Europa lopen heel veel Ajax talenten rond dat zegt ook iets over de jeugdopleiding van de club, maar er zijn spelers die dan op de bank van de desbetreffende club komen. Dat is niet goed voor hun ontwikkeling en toekomst, elke voetballer wil toch het liefst voetballen. Na Liverpool ging je naar Hoffenheim, daar bleef je maar ruim een seizoen, had je het niet naar je zin in Duitsland? Zeker wel, het is mooie club met ambities. Speelt sinds het seizoen 2008/2009 in de Bundesliga. Maar ik kreeg bij Hoffenheim een hele andere ral toebedeeld dan bij Liverpool ik had het gevoel dat ik de kar moest trekken. Dat werd ook van mij verwacht. Op zich stond er een goede selectie met potentie en we speelde goed in de Bundesliga. De Meersche Helden 2Q12 - 2013 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 23