Ryan Babel interview Je bent ooit begonnen bij sv Diemen in Amsterdam, daarna speelde je bij Fortius. Je bent toen opgegeven door je ouders voor de Ajax talenten dagen. Je bent toen niet ontdekt. Wat doet dat met je op die leeftijd en hoe voelde het toen je later door Ajax werd gescout.? Ik ben de oudste uit een sportief gezin van drie kinderen. Doordat mijn ouders vroeger fanatieke sporters waren ben ik praktisch op de sportvelden grootgebracht. Het blijkt volgens hun zeggen dat ik al op zeer jonge leeftijd vrij hard kon schieten Ik heb meerdere keren meegedaan met de Ajax talenten dagen en heb het nooit gehaald.ik had toen ook iets van laat maar, lekker voetballen bij de club waar ik toen voor speelde. Ik had toen ook niet meer het gevoel dat ik ooit beroepsvoetballer zou worden. Ik speelde dan ook vrijuit en genoot van het spelletje. De vreugde was dan ook groot toen ik door Ajax werd gescout, vanaf jongs af aan was Ajax mijn club. Ik stroomde toen binnen bij de Ajax D1 en heb verder de gehele jeugdopleiding doorlopen. Een jaar heb ik het moeilijk gehad bij de Ajax jeugd toen was het nog maar de vraag of ik het daarop volgende jaar nog bij Ajax zou spelen. Uiteindelijk lukte het mij toch om de jeugdtrainers te overtuigen en mocht ik door. Er liepen toen ook al diverse talenten rond bij de jeugd die later naar Europese topclubs zijn gegaan. Mijn debuut was in 2004 in de Arena tegen Ado Den Haag die we toen wonnen met 4-0. Bij de KNVB jeugdteams heeft Ryan de volgende teams doorlopen, Oranje onder de 14, 16, 17, 19 en 20 jaar Met als absolute hoogtepunt een oproep voor het grote Oranje onder leiding van Bondscoach Marco van Basten voor het spelen van interlandwedstrijden. Op 26 maart 2005 debuteerde hij als international tegen Roemenië, als invaller voor Arjen Robben. Babel scoorde het tweede doelpunt in een met 0-2 gewonnen wedstrijd. Hij werd daarmee de op drie na jongste doelpuntenmaker van Oranje en de jongste doelpuntenmaker van na de Tweede Wereldoorlog. Je was 17 toen je debuteerde voor Ajax 1drie jaar later vertrok je naar Liverpool. Wat was daar de reden voor? Goede vraag, gek genoeg was ik daar op dat moment totaal niet mee bezig. Ik had het naar mijn zin bij Ajax. Ondanks dat er meerdere trainer wissels waren bij Ajax speelde ik mijn wedstrijden. We hadden een goeie groep en ik was nog jong, achteraf misschien wel iets te jong maar dat is nu makkelijk praten. Pagina 21 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 22