An Kraan De Goeie Ouwe Tijd Kraan - hij bracht het als speler tot een enkele wedstrijd in Ajax 2 - trok veel tijd en energie uit voor die nauwelijks in de publiciteit verkerende pleziervoetballers van Ajax. Met gepaste trots geeft hij toe, dat hij 'inderdaad wel iets' voor de club gedaan heeft. Maar: 'Ik heb ook veel plezier beleefd. Als lid van het Ajax-bestuur ben ik half Europa doorgereisd en ben ik in Indonesië geweest. Ik had een bevoorrechte positie. Daarom heb ik zo'n grote bewondering voor de bestuursleden van de clubs in de amateur-regionen. Die doen ook ontzaglijk veel voor hun vereniging en mogen al blij zijn als ze eens in het jaar een uitstapje met de club kunnen maken naar Apeldoorn.' Ooit werd André Kraan, Ajacied sinds 1940, de kroonprins van voorzitter Jaap van Praag genoemd. De in 1975 tot erelid van Ajax benoemde Amsterdammer, die in het verleden ook een grote steunpilaar was van Ajax' honkbalafdeling, ambieerde het voorzitterschap echter niet. Hij wilde niet hoger grijpen dan de tijdverslindende functie die hem in staat stelde om 'achter de schermen' veel te doen voor de amateurs. Op de ledenraadsvergadering van 25 augustus 1978 raakt hij zijn drukke, vaak onderschatte, werkzaamheden als bestuurslid kwijt. Het zit er dik in dat Ajax hem straks op een andere post zal inzetten. 'Toen ik staffunctionaris bij Gestetner werd, heb ik gezegd: goed, ik treed af als bestuurslid, maar jullie mogen me niet verbieden een minder tijdrovende functie bij Ajax te nemen... Misschien dat ik nog eens gekozen wordt in de ledenraad.' De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 16

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 17