VAK410 Op zaterdag 15 december a.s. staat het jaarlijkse VAK410 zaalvoetbaltoernooi weer op het programma. Het toernooi zal plaatsvinden in Sporthal de Pijp (Lizzy Ansinghstraat 88). Ook voor degene die niet meespelen: gewoon komen en ondersteun je vrienden! Anno 2001 VAK410 zaalvoetbaltoernooi □ortmund thuis Dortmund-thuis, de derde en laatste thuiswedstrijd in de groepsfase van de Champions League. Om Europees te kunnen overwinteren moesten er gewoon punten worden gepakt. Van eigen kracht uitgaan is altijd beter dan afhankelijk zijn van de tegenstander. VAK410 zat op die avond al vrij vroeg vol. Ook het uitvak zat goed vol. In de binnenstad was maar weinig geel-zwart te bekennen. Niet alleen zorgde de provisorisch ingerichte Fanplatz hiervoor, ook de bekende groep The Unity reisde bijvoorbeeld pas 'laat' richting Amsterdam. In de Bundesliga zijn er verdere uitwedstrijden... We wisten dat we het vandaag moeilijk zouden krijgen op het veld. De support en steun vanaf de tribune was dan ook belangrijk. Waar de support in het eerst gedeelte van de eerste helft OK was, werd dit na iedere tegengoal minder. Er waren zelfs stille momenten toen de 0-3 op het scorebord stond. Waar Ajax op het veld altijd nog probeerde te strijden voor wat het waard was, was dit op tribune bij verre na niet het geval. Er zat geen enkele passie, beleving en support bij. Hoe is het in hemelsnaam mogelijk dat niemand in de rust naar huis is gegaan? Als je alleen voor de winst komt of voetbal wilt kijken dan doe je dat elders in het stadion, of lekker thuis. Op 410 support je! Bij winst of verlies. Dat elf dortmund-spelers het overgrote gedeelte van 410 stil heeft weten te krijgen is beschamend! Gelukkig was er zo nu en dan nog een opleving in de 2e helft, maar nog altijd 41 O-onwaardig! Van der Aat rot op! Voor Ajax-Vitesse werd op het Rembrandtsplein de voorzet al gegeven en inmiddels heeft Ajax hem daadwerkelijk ingekopt. Vanaf 1 januari 2013 zijn we verlost van commercieel directeur Henri van der Aat. Eindelijk zal de man die verantwoordelijk is voor de flop van de Ajax experience, maar ook achter de vaak achterlijk hoge ticketprijzen en andere marketingmislukkingen zat, vertrekken. Inmiddels is bekend geworden dat het duo Michael Kinsbergen en Edwin van der Sar zich op het algemene directeurschap en ook het commerciële vlak gaan toeleggen. De Cruijff filosofie binnen Ajax begint zo steeds meer gestalte te krijgen en hopelijk kunnen we daar over een tijd met z'n allen de vruchten van gaan plukken! ULTCHSv VRK4IÖ> De Meersche Helden 2012 - 2013 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 15