4 '4:;, Terugblik South-Crew WïMtiv' éindelijk weer een Meersche Helden! Een onafhankelijk supportersfanzine is een must. Dat blijkt maar weer als de Meersche Helden bijna gedwongen wordt met het stoppen van de verkoop door bureaucratische regeltjes vanuit de gemeente! Er is nogal wat gebeurd op sportief en supporters-gebied na de laatste uitgave van de Meersche Helden. Ajax werd vorig seizoen wederom kampioen! Sportief gezien enorm belangrijk, want deelname aan de lucratieve/commerciële Champions League is verzekerd. Bovendien werden we bij de loting gekoppeld aan de kampioenen van Engeland, Spanje en Duitsland. In de competitie wordt vooral bij uitwedstrijden gelijkgespeeld en moeten we ons momenteel tevreden stellen met een subtop positie, maar dat zijn we gewend voor de winterstop! In de competitie werd er tot nu toe pas 1 wedstrijd op ons voorkeurstijdstip van 14:30 uur afgewerkt en dit was de uitwedstrijd in Zwolle. Hier worden we niet vrolijk van en dus werd het tijd □m te laten weten dat we nog steeds streven naar zondag 14:30 uur als voetbaltijd! Eenduidig en helder zodat iedereen met een seizoenkaart of een los kaartje weet waar hij of zij aan toe is. Het hedendaagse voetbal is echter niet meer zo helder! Ajax speelt dit seizoen slechts enkele wedstrijden op het gewenste tijdstip van 14:30 uur op zondagmiddag. Voor de winterstop zelfs geen enkele thuiswedstrijd en slechts twee uitwedstrijden! Ondertussen telt de Nederlandse competitie drie reguliere speeldagen met diverse tijdstippen: vrijdagavond, zaterdagavond 18:45 uur, 19:45 uur of 20:45 uur en zondag 12:30 uur, 14:30 uur of 16:30 uur. We zien al met al door de bomen het bos niet meer! Naast de drie speeldagen voor de competitie zijn er drie beker speeldagen per ronde en drie Europacup speeldagen per ronde. Dit is puur en alleen te wijten aan de vercommercialisering van het voetbal. Zoveel mogelijk wedstrijden uitzenden □p (betaal) TV is het motto! Op welke tijdstippen de supporters naar het stadion moeten reizen, is niet meer belangrijk! We begrijpen dat clubs zelf kunnen aangeven wat hun wedstrijddag is en dat dit dus niet altijd de zondag is. Als een club de zaterdag verkiest als favoriete wedstrijddag dient er echter wel rekening gehouden te worden met de uitsupporters in onze ogen! En hoe ziet de toekomst eruit? Met de verkoop van de uitzendrechten aan mediamagnaat Rupert Murdoch kan het zomaar zijn dat de wedstrijden op nog vreemdere tijdstippen zullen gaan plaatsvinden. Zondagavond 22:00 uur? Geen probleem in Spanje. Maandagavond? Moet kunnen in Duitsland, waar ze in de tweede liga ondertussen al vier speeldagen kennen per week! Ook de Premier League heeft wedstrijden op doordeweekse dagen. Een paar weken van te voren het speelschema pas bekend maken, dat kan zomaar in Spanje! Dus waar wil Rupert met zijn SKY naartoe in Nederland??? Pagina 9 De Meersche Helden 2012 - 2013

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 10