A a 3 2£23 ALTIJD AJACIED B g Ifjfe. I:™mI SEIZOENKAART B g g 2 3 1990 - 1991 5 E3 3 E nderstaand de vaste bijdrage vanuit de Supportersvereniging Ajax. Ditmaal is het een coproductie met de collega's van de AFCA Supportersclub omdat het een algemeen supportersbelang betreft waarin we samen optrekken. Het gaat namelijk over de prijzen van een seizoenkaart en kaarten voor Europese wedstrijden. Terwijl de A1 net misgreep, de B1 in eigen huis de baas was en het eerste nog volop in de titelstrijd zit, wordt ook met een schuin oog gekeken naar het komende seizoen. Het plannen van de oefenwedstrijden ter voorbereiding op 2012-2013, de aanleg van een nieuwe parkeerplaats voor de bezoekende fans, het scouten en aantrekken van spelers, nieuwe merchandise, eventuele knelpunten in het door de KNVB opgestelde speelschema, de organisatie van de Ajax Open Dag en er moet natuurlijk een prijs worden bepaald voor de seizoenkaart. Sinds de ophef over de toegangsprijzen voor de wedstrijden van Ajax in de Champions League twee jaar geleden, heeft de club de beide supportersverenigingen (Supportersvereniging Ajax en AFCA Supportersclub) aan tafel gevraagd cm mee te praten over de hoogte van de toegangsprijzen. Het afgelopen jaar is gesproken over de prijzen in Europees verband over de prijzen van de seizoenkaart waren al voor twee jaar afspraken gemaakt en in deze periode wordt er weer gesproken over de prijs van de seizoenkaart voor volgend seizoen. De prijzen voor Europees voetbal kunnen wat ons betreft even wachten tot na de titelstrijd. De insteek voor de gesprekken is voor ons simpel. Wat ermee wordt gedaan, is niet aan ons, want er zijn anderen die de besluiten moeten nemen. Wij zitten als supportersvertegenwoordigers aan tafel en proberen in die rol ook de belangen van de supporter te behartigen. Uiteraard zijn we Ajacieden en snappen we dat er ook geld in het laatje moet komen. Dat hoeft echter niet altijd over onze rug. Daarom willen we acceptabele prijzen als beloning voor de trouwe fans en staat binding met supporters bij ons hoger in het vaandel dan een commercieel target. Er is nog altijd sprake van een recessie en zou Ajax bij een prijsverlaging zijn sociale karakter naar de achterban tonen. Daarnaast willen we een aantal randvoorwaarden met de club afspreken zodat het voor de supporter op voorhand duidelijk is wat hij kan verwachten. Als eerste moet duidelijk zijn dat de supporters van Ajax naar het stadion komen om Ajax te zien voetballen! Verder vinden we dat een kaartje voor een halve finale maximaal 20 procent van de seizoenkaartprijs zou mogen kosten zodat dit voor iedereen betaalbaar is. Een scenario waarbij Real Madrid op bezoek komt, de prijzen door het dak schieten en trouwe fans noodgedwongen worden vervangen door financieel draagkrachtigere dagjesmensen die naar Cristiano Ronaldo willen kijken, is iets wat de club niet zou moeten willen. Uiteraard is dit door de supportersbril bekeken. Dit komt omdat wij geloven in binding met de fans op levenslange termijn en niet in het zoveel mogelijk geld uit een supporter halen op een zo'n kort mogelijke termijn. De Britten noemen dit 'penny wise and pound foolish'. I Osd II STDK CITROEN I C?U II 'I - Ji MOBRON, FRANKLIN SEIZOENKAART Jj Bovenstaande is het standpunt van de B supportersverenigingen en zal worden voorgelegd aan de verantwoordelijke mensen binnen Ajax. Bij het inleveren van deze bijdrage aan het fanzine moesten de gesprekken nog plaatsvinden, vandaar dat we daarover inhoudelijk verder niets kunnen meedelen. DUPLICAAT De Meersche Helden 2Q11 - 2012 Pagina 8

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 9