Gekankah van een Haagse Jood De Hagenees fiEGON FUTURE CUP 2012 (j§) u deze versie van de Mickey Mouse competitie zijn einde weer nadert, is het tijd om de balans op te maken. Want voordat we weer allemaal heel erg opportuun gaan denken, is het tijd om te kijken waar ons aller Ajax eigenlijk daadwerkelijk staat. Tuurlijk staan we weer bovenaan en worden we misschien wel kampioen, maar er wordt ook al tijden gezegd dat de jeugd niet goed genoeg is. Een revolutie heeft plaats gevonden en koppen hebben gerold. Gelukkig heeft het allemaal MAAR anderhalf jaar hoeven duren en nog altijd staat de organisatie niet helemaal zoals het zou moeten zijn bij een professionele voetbalclub. Je zou echter bijna vergeten waar het allemaal om begonnen iss. Want de grote vraag is natuurlijk of de opleiding wel zo slecht is als ons wordt wijsgemaakt. Als je ziet dat er in de recente wedstrijd tegen onze gasten uit carnavalland negen spelers in het veld stonden die uit de eigen opleiding kwamen, is dat op zich niet slecht. Als je dan ziet dat dat elftal vervolgens ook nog eens negentig minuten lang niets te vrezen heeft gehad van de tegenstander, kun je toch zeggen dat de tegenstander er niets van kan of dat Ajax gewoon goed was. Je kunt denken wat je wilt, maar het feit is en blijft dat wij de enige club zijn die met zoveel spelers uit eigen opleiding speelt. Buiten dat, zie ik dan toch liever spelers uit de eigen opleiding spelen dan een speler die voor veel te veel geld gehaald is en die ook niet weet of een strandbal daadwerkelijk een wedstrijdbal is. Wie herinnert zich immers niet de legendarische spelers: Rob Wielaert, Samuel Kuffour, Albert Luque en natuurlijk niet te vergeten Olaf 'tikkie terug' Lindenbergh. Om er maar eens een cliché in te gooien: de jeugd heeft de toekomst. Ik hoop dan maar dat dit bewaarheid wordt want dan staat ons nog een hele rooskleurige toekomst te wachten. De B1 die de Future Cup wint en de A1 die net naast de Next Gen Cup grijpt, zijn dan toch die resultaten die je hoop geven voor de toekomst. Maar als we, zoals vroeger, weer willen meedoen om de 'knikkers' in Europees verband dan zal de opleiding inderdaad beter moeten worden ja. Want met de spelers die de jeugdopleiding nu voortbrengt kun je nationaal nog wel meekomen, maar internationaal is dat andere koek. Of verwachten we nu met zijn allen dat Edibilio ook een hattrick gaat scoren tegen Barcelona? De Meersche Helden 2011 - 2012 Aan de hand van Vertonghen, die de laatste weken (eindelijk) weer als een veldheer over het veld heen lijkt te zweven, zouden we dan toch weer kampioen moeten kunnen worden. Als zelfs spelers als Eriksen en Janssen hun vorm ook nog terug lijken te krijgen en Boerrigter en Sigthorsson terugkomen van blessures, dan kan het toch niet meer mis gaan? Ja, ik voel het aan mijn theewater: de 31 komt eraan. Nog een paar lastige hobbels te nemen en dan staan we weer... op P2? Want waar iedereen zou verwachten dat er weer een huldiging zou zijn op het Leidse- of op het Museumplein wil de Gemeente Amsterdam niet meewerken aan een feest van de trots van Amsterdam. Ik vraag me af of ze ook zo zouden denken in 010 of in de nichtstad (of was het nu de lichtstad???). Nog een paar weekjes dus en dan kunnen we weer een lange neus trekken naar al die clubs die het ons zo enorm gunnen. En dat zijn er nogal wat. Nog zes keer knallen, nog zes finales en dan kunnen we weer ouderwets arrogant en met recht, zeggen: WIJ ZIJN AJAX, WIJ ZIJN DE BESTE. Mazzels, De Hagenees

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 8