Cooling Down Pepperoni Un mijn vorige column besteedde ik de nodige aandacht aan onze burgervader Van der Laan, want die was op de proppen gekomen met een achterlijk idee omtrent het invoeren van een stadsverbod a combiregeling voor bezoekende supporters bij een Europees treffen met Ajax. Even gal spuwen en je ongezouten mening geven via wat woorden is dan wel even lekker, maar toch ben ik bang dat ik onze lokale Burgerlui tot verdere idiote ideeën heb verleid, want het wordt nu misschien nog veel erger. Elet precieze is mij op het moment van schrijven nog niet helemaal duidelijk, maar ik begin zo langzamerhand het idee dat krijgen dat ze ergens in een tot voor kort ongebruikt kantoortje binnen de Stopera bezig zijn met het meest krankzinnige idee van Mokum te verzinnen. Wanneer je 't Amsterdamse nieuws ook maar een beetje volgt, dan valt je waffel zo'n beetje wekelijks weer wat meer open, maar ik moet nu toch wel bekennen dat onze Burrie het zo langzamerhand voor elkaar krijgt om bij mij complete kaakontzetting te creeren, want die is echt rijp voor levenslange TBS. Vast en zeker is het idee tot stand gekomen op een vrijdagavond in dat kamertje toen de officiële dagtaken afgerond waren en Stropdas Co zich even lekker te buiten gingen aan wat reeds gedeclareerde alcoholische versnaperingen.Laantje smeerde zijn keel nog even goed met een cognacje en riep daarna luid en duidelijk dat er op korte termijn maar een containertje aan afgedankte artiesten moest worden opengetrokken die op hun beurt dan voor een muzikale 3e helft dienden te zorgen na afloop van een wedstrijd in de Arena. Pagina 3 De Meersche Helden 2Q11 - 2Q12 Elet kan niet anders dat er een aantal van die maatpakken zich in eerste instantie bijna verslikten in hun zojuist genomen slok drank, daarna van hilariteit begonnen te proesten en toen het doordrong dat Ebertje het meende gelijk met een scala aan namen kwamen voor een lokaal piratenfestijn te Zuid-Oost. Zeker weten dat voor de kick 00:00 had geslagen er een waslijst aan artiesten was genoteerd, dat je er zonder moeite een 365 daags durend Jordaan festival mee had kunnen organiseren. Verheerlijkt moet Laantje al in gedachten hebben gezien hoe dat tuig vol alcohol en andere versnaperingen aan de Zuidzijde vermaakt werd na een zinloze nederlaag van Ajax door bijv. Driesje Roelvink of de Toppertjes. Beste Ebertje, ik weet echt niet waar het ooit fout is gegaan in die bovenkamer van je, maar doe een ieder die Ajax daadwerkelijk een warm hart toedraagt een plezier en laat je lekker opnemen, dan beloven wij dat je die ambtsketting echt mag houden en ook gewoon mag dragen over je dwangbuis heen. Had je namelijk wel een positief stel werkende hersenen gehad, dan had je gezien en gehoord dat wij verdomd goed zelf in staat zijn □m het stadion in vuur en vlam te zetten en geen afgezogen b-garnituur natte gele slip dragers nodig hebben voor een 3e helft in de UFO. Wel wil ik u via deze weg weer danken voor de nodige inspiratie die ik kon gebruiken voor deze column en mocht u begin komend seizoen nog niet in het Pieter Baan zijn opgenomen, dan verneem ik graag uw volgende van de pot gerukte idee.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 4