1 club 1 stad Ingezonden amsti D n Manchester was het weer flink raak: bijna overal waar je liep in de stad, kwam je Ajax-stickers tegen. South Crew, VAK410 met verschillende soorten stickers, het oude Ajax-logo met drie sterren erboven, Ajax Amsterdam On Tour, Wij Zijn Ajax, Wij Zijn De Beste op de Amsterdamse vlag. Allemaal leuk en aardig, de stad overnemen en je eigen stad en club representen. Wel soms een beetje overdreven misschien om na elke twee stappen weer een andere sticker (en vaak meerdere) tegen te komen, maar oké. Dat gebeurt ook sneller in een stad als Manchester waar je met 5000 man bent dan in bijvoorbeeld een Thessaloniki met 100 man. De fans van de tegenstander worden er in ieder geval nog lang aan herinnerd dat er Ajacieden in de stad waren. Maar dan komt het: de stickers met AFCA Driebergen. AFCA Hoofddorp, AFCA Harderwijk, Leiden, Amersfoort en nog meer van die plaatsnamen waarvan je denkt 'WTF?!'. En dan de meeste ook nog op de Amsterdamse vlag! Een sticker van Amersfoort On Tour met Old Trafford erop en de tekst '23-02-12: Manchester United - Ajax. Who the fuck is Man. United?' is tof bedacht. Maar onderaan moet dan weer staan 'Amersfoort on Tour'. Amersfoort. Dus. Leuk. Voor de Amersfoortse supporters. Wat heeft het met Ajax te maken? Ook in Manchester tegengekomen: een sticker met 'AFCA Ultras. Vak 410/414. Can't be stopped!!'. Ultras op Noord? In 414? AFCA Schubbekutteveen ben ik nog niet tegengekomen, maar het scheelde niet veel. In Madrid is ook de AFCA Achterhoek-sticker een aantal keer gespot. Wat bezielt je om dat te doen? De Amsterdamse vlag te verneuken met een plaatsnaam die de inwoners van de stad en de supporters van de tegenstander, echt totaal niks zullen zeggen. Wij zijn Ajax Amsterdam! We komen uit Mokum, uit de mooiste stad van het land. Voor ons bestaat maar één stad, althans sowieso als we on tour zijn, als we als Ajax-supporters ergens zijn. Wij vertegenwoordigen die ene stad, die mooiste stad, de stad waar elke buitenlander aan denkt als je zegt dat je uit Nederland komt. Of waarvan ze denken dat het zelfs een land op zich is. En dat waren dan de stickers. Spandoeken zijn zo mogelijk nog erger. Niet alleen de Amsterdamse vlaggen met de onbekende dorpjes erop, maar ook doeken als 'AFCA Yids' en 'AFCA MUFC'. Waarom verwijzen naar andere clubs? 'Yids' is dan nog deels te begrijpen natuurlijk, maar wij zijn de Spurs niet. En een samenwerkingsverband met Man. United hebben we al helemaal niet. Waarom willen mensen uit Hoofddorp en weet-ik-veel-waar hun eigen dorp/stad/boerengat vertegenwoordigen bij Ajax? Wat is daar de lol van? Dat we weten dat jullie er weer zijn? Dat kan ook door een Ajax- of Amsterdam-gerelateerde vlag te maken. VAK410 had vóór de wedstrijd tegen Manchester een oproep op hun website om geen shirts, sjaaltjes, spandoeken etc. van andere clubs te dragen. Daar werd door sommigen wat lacherig over gedaan. Maar het is toch gewoon logisch? Waarom zou je een shirt van een andere club aan doen, en helemaal op het moment dat je Ajax aan het supporten bent? Gelukkig heb ik in Manchester in het uitvak niet veel uitingen van andere clubs gezien. Op de groen-gele sjaal na dan, die de oude clubkleuren van Manchester bevatte, maar daarom ook verdacht veel op een ADO-sjaal leek. Al vóór de aftrap was hij echter na wat protesten van medesupporters al afgedaan. Tegen Excelsior zag ik weer iemand met een Liverpool-shirt van Suarez aan. Waarom?!! Draag dat lekker in je vrije tijd. Eén liefde, één club, één stad. Draag dat dan ook uit en kap met al die boerengehuchten- onzin! Pagina 31 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 32