4 maart 2012: Ajax - Roda J.C... Gewapend met drums waren 30 Viertieners komen buurten op Zuid H om de 150 man van Zuid H vocale en ritmische ondersteuning te geven. Pamfletten werden uitgedeeld en spandoeken opgehangen die we in jaren niet hadden gezien. Rond 13.30 uur stond er al een groep beneden bij 127 en vanaf het fluitsignaal was duidelijk dat iedereen daadwerkelijk er vol voor zou gaan. De wedstrijd was niet om aan te zien, maar 90 minuten hield het gezang aan. Liedjes uit vervlogen tijden wisselden de nieuwe songs af. Nadat Ajax zich nog eenvoudig naar een 4-1 zege had gespeeld ging iedereen met een onwerkelijk gevoel naar huis. De nabeschouwing ging niet over het spel van Ajax, maar over het initiatief. Reacties als "ik ben moe van het springen", "ik heb geen stem meer over" en "ik heb godverdomme zin in RKC-thuis, dat heb ik nog nooit gehad" waren alom gehoord. 11 maart 2012: Ajax - RKC... De balustrade werd behangen met vele oude en nieuwe spandoeken. De vlaggen waren aanwezig en ook 410 was present. In de aanloop naar RKC werd besloten om het initiatief zo breed mogelijk uit te dragen. AFCA.nl zorgde voor de oproep die ook door supportersverenigingen, 410, en andere websites werd overgenomen. Om twee uur stond er weer een groep beneden bij 127, ditmaal een stuk groter dan tegen Roda. Ajax won met 3-0 en er werd chaos gemaakt op Zuid H alsof dit al jaren de standaard was. 25 maart 2012: Ajax - PSV... Zonder 410 (geen kaarten deze keer) en zonder hun drums moesten de gasten op Zuid H nu ook zonder hulp laten zien dat we niet een slapende reus waren, maar de ouderwetse agressieve Bulldog van weleer. Posters werden opgehangen in de ArenA, supporterswebsites vol met oproepen en iedereen al twee weken lang met maar één gedachte in hun hoofd: die boeren elke hoek van de tribune laten zien! En wat een fucking chaos werd 't, al was het alleen al om Carlo te eren. De interim capo's deden het uitstekend en zeker nadat er tijdens de rust een drum van 410 werd opgehaald en de goal van Aissati was de ArenA (onder leiding van Zuid én 410) één groot blok dat Ajax probleemloos naar een 2-0 overwinning schreeuwde. Mooiste moment kwam pas na de wedstrijd. Terwijl de stewards moeite deden om ons van het vak te halen werd er nog een comeback gemaakt. Met 300 man werd 't vak voor de ogen van de verbouwereerde stewards weer betreden en werden de boertjes in het uitvak nog even getrakteerd op een gratis zangles. CJMOimuWFüHGOTTI:. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 27