0 it is pas het begin De afgelopen maanden was AFCA.nl voornamelijk bezig met de oorlog die gaande is binnen Ajax. We hebben ons (als onderdeel van de ASD) keihard en onvoorwaardelijk achter Cruijff geschaard. We hebben kunnen zien wat we als supporters kunnen bereiken als we massaal druk uitoefenen. In tegenstelling tot wat al die bestuurdertjes denken vormen wij het hart van de club en hebben wij wel degelijk een dikke vinger in de pap. Ten Have en kornuiten zijn opgestapt en we hebben zelfs een supporter in de bestuursraad. Ronald, vanaf deze plek willen we je nogmaals hartelijk feliciteren. Wij hebben er alle vertrouwen in dat je ons naar eer en geweten zal vertegenwoordigen tussen de pluchepakkers. Gedurende al deze bestuurlijke beslommeringen speelde Ajax ook nog wel eens. 90 minuten lang zonder al die ellenlange vergaderingen en bloedirritante politieke spelletjes, eindelijk Ajax. Zo was Manchester uit een heerlijke uitlaatklep voor duizenden Ajacieden die lieten zien dat we nog steeds 'leading in Europe' zijn. Ook in de nationale uitwedstrijden lieten we zien dat wij nooit te verslaan zijn als de wil en ambitie er maar zijn. Na Manchester uit kwamen enkele jongens dan ook tot de conclusie dat het eigenlijk te gek voor woorden was dat we onze ambities op bestuurlijk vlak en de dominantie die we tentoonspreidden in de uitvakken niet combineerden om onze fanatieke tribune, Zuid H, nieuw leven in te blazen. Als we iets hadden geleerd in de afgelopen maanden was het wel dat als we daadwerkelijk 100% onze zinnen op een doel zetten wij dit doel dan ook zouden bereiken. In de aanloop naar Ajax - Roda J.C. werden er dan ook zo'n honderd jongens gepolst of zij de ambitie hadden om Zuid H weer te laten domineren in de ArenA. Al snel bleek dat er onder de gepolste gasten onvrede heerste over de manier waarop het er aan toeging op Zuid H. Verspreid over het vak stonden genoeg mensen die de wil hadden om Ajax 90 minuten lang te begeleiden naar een nieuwe zegetocht, maar in al die jaren dat de sfeer op Zuid H langzaam achteruit ging was er geen enkele poging ondernomen om deze ontwikkeling om te draaien. De keuze was simpel: of we gaan ervoor zorgen dat Zuid weer één grote chaos wordt tijdens wedstrijden en je doet mee; of je blijft passief toekijken, maar ga dan niet zeiken als er weer eens een grafstemming heerst op Zuid H. De respons was overweldigend. 90% van de jongens was laaiend enthousiast over het voorgenomen initiatief en gaf aan zich volledig in te willen zetten voor de reanimatie van Zuid H. Met een kleine groep stelden we de prioriteiten vast voor de komende wedstrijden: Je komt voor Ajax, niet voor de tegenstander. Geen lege plekken meer I. Zuid H moet ouderwets kolken van sfeer! II. Wil je zitten? Prima, in het midden sta je! Pagina 25 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 26