DiHc Borigter interview Mogen supporters kritisch zijn? "Jawel, natuurlijk mag dat. Ik vind alleen dat je dat niet moeten laten blijken tijdens een wedstrijd. Als de ploeg de kantjes ervan afloopt, ja dan kan ik het een keer begrijpen. Maar niet meteen als je achter komt, dan moet je eigenlijk nog meer achter je ploeg gaan staan. Je maakt geen enkele speler beter als je gaat joelen of uitfluiten. Helaas heb ik het dit seizoen al meegemaakt dat bepaalde spelers werden uitgefloten. En het gebeurt eigenlijk alleen maar met thuiswedstrijden. Ik denk ook dat er een verschil is tussen Zuid 1VAK410 en de rest van het stadion. En bij uitwedstrijden gaan toch de wat meer fanatiekere supporters mee, daar gebeurt het nooit." Gaat Ajax ooit nog een rol spelen in Europa? "Dat is moeilijk te zeggen, alles valt of staat met geld. De grote clubs kunnen kopen wie ze willen. Christian Ronaldo gaat echt niet voor één miljoen voetballen bij Ajax als hij er bij Madrid twaalf krijgt. De begrotingen in het buitenland zijn vele malen groter dan hier, dus zal een grote speler daar voor gaan. Ajax zal het toch met eigen talenten moeten doen, het is moeilijk om tegen de grote clubs op te boksen, denk ik. Of de FIFA moet met een regel komen, dat clubs geen schulden meer mogen hebben. Dan blijft er misschien wel geen club meer over, want in Spanje en Italië staan ze allemaal in het rood." Derk en het Nederlands elftal, geloof je daar nog in? "Ik hou me daar totaal niet mee bezig. Ik focus me alleen op mijn eigen spel, op Ajax en op kampioen werden. Zodra we die schaal in onze handen hebben, dan kijk ik pas verder. En dan is het aan Bert van Marwijk of hij me meeneemt of niet, maar voor die tijd hou ik me daar totaal niet mee bezig." Even voor onze planning, welke wedstrijd worden we kampioen? "Jullie zeggen: Twente-uit, mijn broertje wilde graag kaarten voor VW thuis om dat dat volgens hem de kampioenswedstrijd wordt. Ik doe daar geen uitspraken over. Ik hoop dat we kampioen worden en het liefst zo snel mogelijk. Ik hoop dat het gebeurt tijdens een thuiswedstrijd." De Meersche Helden 2Q11 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 25