Dt"k Borigter interview Er is de laatste jaren bestuurlijk veel gebeurd binnen Ajax, beïnvloedt dat jullie spel? "Bij mij persoonlijk helemaal niet. Ik ben hier met één reden naar toe gekomen en dat is om te voetballen. Niet om in de gaten te houden wat er bestuurlijk allemaal gebeurt. Ook binnen de groep wordt er vrijwel niet over gepraat, ik moet ook wel zeggen dat de trainer ons daar wel voor afschermt. Ik vind het ook allemaal prima, ik hoef het niet allemaal te weten." Je hebt tot 2014 een contract bij Ajax, je bent dan 27, is dat het moment voor een buitenlands avontuur? "Ik heb altijd wel gedroomd van een buitenlands avontuur, Ajax is wel een grote springplank naar een buitenlandse club. Inderdaad, tegen die tijd ben ik 27 en dan wordt het misschien ook wel eens tijd, maar tot nu toe heb ik het bij Ajax nog prima naar mijn zin en ik ben hier nog niet uitgeleerd." Welke buitenlandse competitie of club heeft jouw voorkeur? "Spanje is qua voetbal het mooiste land, Engeland is qua sfeer weer fantastisch, Duitsland lijkt mij ook een leuke competitie. Italië trekt me, denk ik, het minste. Het is toch een hele andere voetbalcultuur. Maar je weet het nooit, misschien vertrek ik ooit daar wel naartoe." Bij Heerenveen-uit kreeg je weer je eerste speelminuten, hoe voelde je rentree? "Ja, dat was heerlijk! Het gaf een geweldig gevoel om weer met de groep mee te kunnen. Om in een vol stadion zo een wedstrijd te spelen en O - 5 te winnen. Ja, beter kan eigenlijk niet. Bij het warm lopen kreeg ik al kippenvel, het uitvak begon mij toe te zingen, ja dat was top. Op dat moment heb ik lang gewacht." Pagina 23 De Meersche Helden 2Q11 - 201 2

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 24