Perk Boerrigter interview Heeft het seizoen 2011 - 2012 gebracht wat je ervan verwachtte? "Tot nu toe nog wel, de doelstelling van Ajax is om kampioen te worden met die instelling ga je hier ook aan de slag. Het is ook mijn verwachting dat we kampioen worden, wat dat betreft doen we het gewoon fantastisch. In Europa hebben we het ook aardig gedaan, helaas vlieg je dan onterecht en dus te vroeg uit de Champions League. En in de Europa League heb je dan pech dat je thuis met 2 - O verliest van Manchester United, de uitwedstrijd win je dan wel met 2 -1Tot nu toe spelen we gewoon een super goed seizoen." Wat had je nou precies voor een blessure? "Een wervel in mijn onderrug daar zat een barstje in. Dat noemen ze ook wel een stressfactuur of een vermoeidheidsbreukje, dat is gekomen door overbelasting. Het lullige was ook: we kwamen er pas laat achter wat ik precies had. Eerst zeiden ze: je hebt beenlengte verschil en je rug staat scheef. Alles was al aangehaald maar dat was niet het probleem. Het is ook wel waar, want ik heb ook beenlengte verschil maar dat bleek niet de oorzaak van mijn blessure. De pijn kwam van een wervel die ik gebroken heb gehad, dat was heel moeilijk te ontdekken maar uiteindelijk kwamen we er gelukkig toch achter Het kwam allemaal omdat de breuk niet goed hersteld was. Daarom heeft het ook zo lang geduurd." Als Ajax niet zoveel blessureleed had gehad waren we dan al niet gewoon kampioen? "Nee, dat denk ik niet. De jongens die nu gespeeld hebben, hebben het fantastisch gedaan. Ik ben trots op iedereen die in het team voetbalt, petje af voor iedereen hier" Hoe ervaar je momenteel de sfeer binnen de spelersgroep? "Ja, top! De staf is geweldig, ik kan met iedereen goed opschieten en mee praten. In het team zelf ook, het is een vriendenploeg. ledereen kan met elkaar opschieten. Dat zijn allemaal ingrediënten voor een kampioensploeg. Als we allemaal goed kunnen voetballen maar het team zit als los zand aan elkaar of we doen ons eigen dingetje, ja dan wordt het niks. Ook als het wat tegen zat was de sfeer altijd goed, ik heb het niet anders ervaren." Wat is Frank de Boer voor een trainer? "Een hele rechtvaardige trainer een rustige trainer maar aanpakken als het moet. Het is ook een trainer waar je alles tegen kan zeggen, waar je ook makkelijk mee kan praten. Ik vind het wel een positief ingestelde man. Hij is ook een trainer die je beter wil maken." Tegenwoordig lopen er ook positietrainers bij jullie, heb je daar persoonlijk wat aan? "Ja zeker Mare Overmars heeft op het hoogste niveau gevoetbald. Die heeft zeker verstand van wat er voor mijn positie gevraagd wordt. Ik heb helaas nog niet heel veel met hem getraind, ik zou dat best wel wat vaker willen. De trainingen die ik dan met hem heb, ja daar heb ik zeker wat aan. Hij komt dan met tips. Ik denk niet dat het alleen voor mij geldt, maar voor alle spelers. Jaap Stam heb je dan voor de verdediging en bijvoorbeeld John Bosman voor de aanval." De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 23