Derkjtoerrigter interview Droomde je als jonge jongen al: later word ik profvoetballer? "Ja, van kleins af aan eigenlijk al. Ik begon met voetbal toen ik vijf jaar was en toen kon je eigenlijk meteen al merken dat ik beter was dan de rest van mijn leeftijdsgenoten. Er werd mij op de basisschool ook wel eens gevraagd: wat wil je later worden? En dan was mijn antwoord altijd: profvoetballer!" Je werd op 19 jarige leeftijd als getalenteerde buitenspeler gehaald door Ajax, je speelde toen in de jeugd bij Twente, je haalde het eerste elftal van Ajax toen niet. Wat deed dat toen met je? "Dat was balen natuurlijk, ik kwam hier naartoe met als doel om ooit bij het eerste van Ajax te spelen. De periode toen is niet zo succesvol geweest als ik gehoopt had. Dat is best wel een moeilijke periode geweest. Zeker toen ik ook niet meer bij Jong Ajax mocht spelen. Er vonden toen trainers wissels plaats. Bij Ajax 1 kwam ten Cate en bij Jong Ajax Aron Winter. En doordat er vaak spelers van de selectie op mijn plaats in het tweede moesten spelen, waren er voor geen mij speelminuten bij Jong Ajax meer Ik kon toen helemaal niet meer laten zien wat mijn kwaliteiten waren. Ja, dat was geen makkelijke tijd. Het kostte me toen eigenlijk best wel wat moeite om een nieuwe club te vinden, uiteindelijk kon ik kiezen tussen Haarlem en Zwolle. Ik koos toen voor Zwolle. Ik moet wel zeggen: de periode dat ik toen hier bij Ajax heb gevoetbald heeft mij gevormd tot de persoon die ik nu ben, zeker ook op voetbalgebied." Via Zwolle kwam je terecht bij RKC Waalwijk. Daar speelde je zo goed dat Ajax interesse in je toonde. Dacht je toen niet: hè hè, zie je nou wel dat ik het kan? "Ik heb altijd wel in mezelf geloofd, maar in het voetbal heb je ook gewoon geluk nodig. Je moet □p de juiste momenten de juiste wedstrijden spelen. Heel vaak heeft het tegen gezeten bij mij, uiteindelijk heeft het ook een keer meegezeten en kreeg ik een transfer terug naar Ajax. Dat ik kan voetballen wist ik altijd al, maar af en toe heb je gewoon wat geluk nodig in je carrière." Was het niveau verschil groot toen je van RKC terug naar Ajax kwam? "Ik had geen aanpassingsproblemen, het ging meteen goed eigenlijk. Het enige waar ik het moeilijk mee had waren de kleine blessures die ik aan het begin van het seizoen had. Daardoor miste ik een gedeelte van de voorbereiding, uiteindelijk stond ik de eerste competitiewedstrijd tegen de Graafschap wel in de basis. Daarna een hele tijd fit geweest, maar door de vele wedstrijden die ik toen in korte tijd moest voetballen heeft dan toch zijn tol geëist. Ik raakte toen geblesseerd aan mijn rug." Pagina 21 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 22