VAK410 Anno 2001 Is het geloof in de titel er ook nog dit jaar? "Jazeker, wij als spelersgroep geloven nog steeds in de titel. Zeker gezien het programma van de concurrenten liggen er nog genoeg kansen. Wij moeten gewoon alles winnen, vooral de sleutelwedstrijd tegen PSV thuis (reeds met 2-0 gewonnen, red.) is cruciaal." Wij als supporteren protesteren vaak tegen onnodige half 1 wedstrijden, wat vinden jullie daarvan? "Wij hebben ook geen zin in half 1 wedstrijden. Veel liever spelen we om half 3 of half 5." Vaak wordt jullie in verloren wedstrijden een gebrek aan mentaliteit verweten, hoe wordt dit door jullie zelf ervaren? "Misschien oogt het soms zo, maar aan onze mentaliteit ligt het niet. Ik begrijp wel dat dit zo over kan komen door de speelstijl die Ajax speelt. Elke wedstrijd is voor ons een finale aangezien elke club er tegen Ajax tegen op knalt." Met welke spelers ga je vaak om? "Eigenlijk ga ik wel met alle spelers om, in meerdere mate met Siem, André, Jeroen en Christian." Als je geen prof was geworden, had je dan zelf net als ons fanatiek op de tribunes gestaan? "Vroeger toen ik nog in de jeugd bij GBA speelde was ik altijd wel fanatiek, maar op de fanatieke tribunes heb ik nooit gestaan." Hoe zie je de toekomst bij Ajax? "Er breken nog altijd talenten door die het erg goed doen, Ricardo van Rhijn is daar een uitstekend voorbeeld van." Heb je nog wel eens contact met het gastgezin waarin je tijdens je begintijd bij Ajax verbleef? "Ik heb nog altijd contact met dat gezin want ik heb erg veel aan hen te danken." Tot slot, hoe zie je jouw toekomst voor je? Is er een kans dat je bijtekent bij Ajax? "Ik zal niet gaan verlengen. Ik hoop een overstap te gaan maken naar een mooie Engelse club, een club waar ik de kans krijg om net als bij Ajax voor een langere tijd te spelen. De atmosfeer daar is fantastisch. Zeker is dat ik Ajax en Amsterdam ga missen, daarom ben ik ook van plan mijn woning in Amsterdam aan te houden." Na het interview vertrekt Vertonghen richting het college van zijn studie Commerciële economie, die hij naast het voetbal volgt. AANVRAGEN UITKAART Vanaf 1 maart is het weer mogelijk om een uitkaart aan te vragen. Dit kan tot uiterlijk 1 mei 2012, dus er is genoeg tijd om dit te regelen om volgend seizoen ook ons aller Ajax te steunen in uitwedstrijd en jezelf aan te sluiten bij de 410 groep! Pagina 15 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 16