VAK410 Anno £001 De magie van het doek werd overgebracht naar het veld en de Amsterdamse Zuidtribune. De Mokumse leeuw kwam in een ieder naar boven. De tribunes gingen tekeer, het stadion was één. Er kon op de tribune en het veld dan ook niet meer verloren worden. Temeer de tegenstander, geen tegenstander was. Het uitvak was voor deze topper niet uitverkocht. PSV wilde slechts 1.200 kaarten afnemen uit respect naar Ajax omdat zij slechts 1.200 man kunnen meenemen. En dan hebben we het nog niet eens over de Eindhovense stewards die er zorg voor moeten dragen dat het megadoek wel goed over de koppies gaat. Nee, dan win je het niet in Amsterdam... Op naar de 31e jongens! INTERVIEW MET JAN VERTONGHEN Vrijdagmiddag hebben een aantal jongens een middag doorgebracht met Jan Vertonghen op De Toekomst. Na binnenkomst op De Toekomst komt al snel de wedstrijd in Manchester ter sprake. Gevraagd naar wat Jan heeft meegekregen van de sfeer op Old Trafford antwoordt hij: "vet vakkie jongen! In de spelersgroep hebben we het ook gehad over de sfeer in het uitvak, ledereen vond het geweldig, ook hoe dat vak een groot stadion het zwijgen heeft opgelegd. Ook toen we met 3-0 achterstonden in Madrid, bleef het uitvak doorgaan." Het is Vertonghen opgevallen dat de sfeer bij Europese wedstrijden sowieso een stuk beter is dan bij normale wedstrijden. In de Arena heeft hij het gevoel dat er dertig- a veertigduizend mensen alleen naar het stadion komen om te controleren of we gaan winnen. "Daarom speel ik liever bekerwedstrijden en Europese duels in de Arena, want dan is de sfeer veel beter." Jan, wat zijn jou meest memorabele wedstrijden die je gedurende jouw Ajax carrière hebt gespeeld? "De wedstrijddag van Ajax- Twente op 15 mei is een dag die ik nooit meer zal vergeten. Vooral de opkomst met het nummer 'crazy on the dancefloor' was onvergetelijk. Het filmpje daarvan heb ik wel dertig keer teruggekeken op youtube. Verder heb ik ook erg mooie herinneringen aan de wedstrijden tegen Kiev (CL-plaatsing) en Fiorentina. Ook de bekerfinales die ik heb gespeeld in De Kuip zullen me altijd bijblijven. De twee blokken supporters van beide clubs achter de goals zijn erg indrukwekkend." De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 14

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 15