2223 ALTIJD AJACIED upporters gezocht! Als er supporters nodig zijn voor onderzoeken, uitzendingen, fotoshoots, promotiedoeleinden of artikelen in verschillende media komen de samenstellers vaak uit bij de Supportersvereniging Ajax. Alsof er bij de supportersvereniging een blik kan worden opengetrokken met supporters die aan de verschillende items willen meewerken. Omdat de ideeën van de makers lang niet altijd zo slecht zijn, is er vaak wel sympathie om te willen meewerken. Helaas blijkt in de praktijk vaak dat van de mooie praatjes en ideeën in de uitvoering weinig over blijft. Een goed voorbeeld hiervan is het programma 'voetbalfans' dat RTL onlangs uitzond. Het idee: een supporter volgen en zijn wedstrijdbeleving in beeld brengen, had als gevolg dat voetbalvolgend Nederland tenenkrommend voor de buis zat te kijken naar iets waarmee zij zich zouden moeten kunnen identificeren. Het was de programmamakers gelukt om in elke voetbalstad één of meerdere mensen te vinden van wie ze een parodie van een voetbalsupporter konden maken. Naast het gezonde wantrouwen richting de media vanwege bovenstaand stigmatiserende beeld dat telkens wordt gecreëerd, staan de Ajaxsupporters er sowieso niet om bekend graag voor de camera te verschijnen. Toch blijven wij als Supportersvereniging Ajax van mening dat wij als supporters de enigen zijn die het beeld kunnen beïnvloeden dat er in Nederland van supporters bestaat. Om die reden en omdat het bij Ajax vaak (gewenst en ongewenst) dezelfde mensen zijn die voor een camera verschijnen, willen we supporters de kans te geven om zich te melden. Onlangs kregen wij een verzoek binnen van een Amsterdamse fotografiestudent aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunst. Hieronder een deel van de mail: Nu ben ik bezig met een documentaireserie over de echte die-hard Ajaxsupporters. Ik zoek niet per se hooligans of mensen die in de harde kern hebben gezeten (zou wel mooi/interessant zijn, maar zijn minder vaak bereid om gefotografeerd te worden) maar ook gewoon mensen voor wie Ajax belangrijk is in hun leven. Ik wil met deze serie laten zien dat het supporter zijn van zo'n club niet alleen maar inhoudt dat je de elf man op het veld toejuicht, maar dat het veel meer omvat en het belangrijk voor mensen is. Kent u mensen die ik zoek? Of kent u ze viavia? Ik heb al een paar supporters gefotografeerd, maar wil er nog veel meer, want uiteindelijk maak ik er een fotoboek van en 't kan echt heel mooi project over de supporters van de mooiste club van Nederland worden. Vind jij het niet erg op persoonlijke titel voor bijvoorbeeld bovenstaande voor een camera te verschijnen, aan onderzoeken mee te werken of om je liefde van Ajax op een andere manier publiekelijk te delen? Stuur dan een mailtje naar info@ajaxlife.nl met daarin je contactgegevens zodat we je kunnen bereiken wanneer een dergelijk verzoek binnenkomt. Uiteraard zullen we je gegevens vertrouwelijk behandelen en nooit doorsturen naar derden. Wanneer wij een verzoek ontvangen, laten we dit aan je weten zodat je zelf contact kunt opnemen.

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 9