Manchester United south crew Manchester United uit Manchester United tegen Ajax op Old Trafford, wie droomde er niet van! Al jaren stond deze wedstrijd op menig wensenlijstje van droomlotingen, nu was het na 35 jaar eindelijk weer zover. Na de loting werd snel besloten dat we dit keer geen busreis zouden gaan organiseren omdat vliegen ons een beter en redelijk betaalbaar alternatief vonden (volgend seizoen hopen we zeker weer een busreis naar een Europese uitwedstrijd aan te bieden!!). De vliegreis werd meteen na de loting geregeld, en het was een verrassing dat ook Manchester City op woensdag thuis moest aantreden tegen Porto. Een mooie gelegenheid om meteen beide stadions te bezoeken! De kaartjes voor de wedstrijd van City werden geregeld, en dus stonden ons 3 leuke dagen te wachten in de Engelse industrie stad. Op woensdag kwamen we vanuit verschillende windrichtingen aan in Manchester Om 17:OOuur plaatselijke tijd moest City aantreden tegen Porto. We waren ruim op tijd aanwezig bij het stadion en hebben de omgeving van het stadion in alle rust kunnen bekijken. Van buiten heeft het stadion wel iets weg van San Siro door de grote pilaren aan de buitenkant via welke je omhoog/omlaag richting de vakken kunt lopen. Van binnen ziet het stadion er toch wat saai uit, en ook gua beleving waren we totaal niet onder de indruk. De ongeveer 700 meegereisde supporters van Porto probeerden 90 minuten lang te zingen, maar de stand van de wedstrijd was niet in hun voordeel. Binnen 20 seconden was het al 1-0 en in de loop van de wedstrijd werd de stand opgehoogd tot 4-0. Voor de neutrale toeschouwer was het een aardige wedstrijd om te zien, het tempo was behoorlijk hoog en het spel van beide kanten goed. Op donderdag wilden we eerst omwisselen en wat sightseeing doen. Vroeg omwisselen, waarna we een rondje rond het stadion gemaakt hebben. De herinneringen aan de vliegramp in München waren prachtig en ontroerend om te zien, het is mooi dat de club deze historische gebeurtenis op zo een mooie wijze blijft herdenken. De rest van het stadion, vooral de achterkant, oogt een beetje golfplaten achtig. De stad Manchester stelt geen reet voor, gelukkig zijn er genoeg gezellige pubs die het gebrek aan bezienswaardigheden compenseren! Diverse pubs hebben we met een bezoekje vereerd, leuk om te zien hoe divers de verschillende pubs ingericht zijn. Rond 17:30uur met de tram richting Old Trafford. El et was nog rustig rondom het stadion en tot 30 minuten voor aanvang was er in het stadion nog helemaal niets te doen. Het stadionprogramma van Manchester bood ons de gelegenheid om alvast in te zingen met 'three little birds' wat een goede opwarmer bleek te zijn voor de rest van de support gedurende en na de wedstrijd! Een enorm compliment aan het uitvak, de orkaan aan geluid en support was geweldig! De 1-2 winst was net niet genoeg, maar met opgeheven hoofd konden we de EL dit jaar vaarwel zeggen. Hopelijk volgt komend seizoen weer een mooie loting en kunnen we wederom met 4000 supporters afreizen naar een mooie bestemming en ook daar aantonen dat we qua support goed aan de weg aan het timmeren zijn! We hebben in onze stukken voor Meersche Helden weieens geklaagd over de support tijdens wedstrijden, welke volgens ons weieens wat matjes is. Deze uitwedstrijd heeft het tegendeel bewezen en smaakt naar meer Vanuit alle hoeken stroomden na de wedstrijd complimenten binnen met betrekking tot onze support. We kregen sms-jes, ladingen twitterberichten en zelfs enkele mails vanuit Engeland waarin onze support met superlatieven beschreven werd! De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 6

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 7