Manchester United souths Oe afgelopen weken ging het met onze club met ups en downs. Er werden 2 nederlagen geleden in de Nederlandse competitie tegen het nietige utreg (0-2), en nog erger, de uitwedstrijd bij de kakkerlakken werd met 4-2 verloren! Daarna pakte Ajax de draad weer op en door overwinningen in de competitie op NAC (0-2), NEC (4- 1en Excelsior (1-4) waardoor we nog steeds mee doen voor de 31 ste landstitel. In de Europa League was Ajax in de ArenA niet opgewassen tegen de Europese grootmacht Manchester United (0-2). De fenomenale overwinning op Old Trafford tegen Manchester United (1- 2) betekende weliswaar uitschakeling in de Europa League maar maakten ons als supporters trots op onze club en stad. Al met al enerverende weken waarover genoeg te vertellen is. Manchester United thuis Een goede gelegenheid voor ons om een kleine actie te doen. We hadden gekozen voor een doek tegen het moderne voetbal, maar dan in een ander jasje gegoten. 'Back to the old days!' Terug naar de goeie ouwe tijd. Het doek van 35 meter werd begeleid door afbeeldingen van de Meer, Johan Cruijff (onze legendarische nummer 14), een oud wedstrijdkaartje uit 1974 en de bekende oude voetbal. - We wilden hiermee zeggen dat we verlangen naar een authentiek voetbalstadion Een stadion met sfeer, beleving en met een Ajax uitstraling We verlangen naar een thuis, iets wat de Arena echt nog niet is. - We verlangen naar spelers uit de eigen jeugd met wereldtalent. In het verleden hebben we vele toppers voortgebracht waaronder Johan Cruijff. Het is te lang geleden dat we een eigen wereldtopper opgeleid hebben. - We verlangen naar betaalbare wedstrijdkaartjes. Het liefst weer terug naar het papieren ticket in plaats van een zelf afgedrukt A4-tje. Waar is de tijd dat je trots was op je verzamelde wedstrijdkaartjes! Ook dit hoort bij het Ajax sentiment wat langzaamaan kapot gemaakt wordt door de commercie, want natuurlijk is het voor Ajax een stuk goedkoper als je zelf je A4-tje print. Als je goed kijkt op het kaartje zie je dat het gaat om een staanplaats entreebewijs. Wij verlangen terug naar de staanplaatsen. Geen luxe theaterseats, maar ouderwetse staanplaatsen!! - We verlangen terug naar het oude voetbal. Met een wit/zwarte bal zonder reclame. Naar zwarte kicksen in plaats van de regenboogkicksen waarop de spelers nu trachten hun kunsten te vertonen. We verlangen naar echt gras in plaats van het neppe kunstgras.... Kortom we verlangen naar de good old days!! Helaas kon Ajax tijdens de wedstrijd geen vuist maken en verloren we terecht met 0-2. Toch gingen we vol goede moed richting Manchester, al was het alleen maar voor de pubs en om beide voetbalstadions in Manchester eens van dichterbij te bekijken... De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 6