Wakker worden! Drie Hoog Achter pannend! Morgen Ajax - Chivas Guadalajara voor de Coca-Cola World League en de Mexicano's mogen als test met de vliegtuigcombi komen. Een dubbele pilot dus. Burgemeester Britt Dekker - "Ik houd wel van een lekkere gringo uit het land van Messie"- heeft toestemming gegeven en voor het eerst sinds jaren zijn er weer uitsupporters in de adidas ArenA. De raadsvergadering die hieraan vooraf ging was hilarisch. De Wallen Partij, met als slogan 'Rijk word je op je rug' vocht met succes namens de dames van lichte zeden het verbod op uitsupporters aan wegens inkomstenderving. Volgens woordvoerdster Natte Alie wipt een vol uitvak toch al gauw een tonnetje of twee bij elkaar en ze waren niet van plan zich nog langer door de gemeenteraad te laten naaien. Als compromis is P2 als evenementen-afwerkplek ingericht. Uitchecken op Schiphol en een uurtje later inchecken bij een Thaise of Oost-Europese hoer. Vervolgens door naar het stadion waar je zak nog verder wordt leeggeklopt. Ik grinnik nog even na over de serie 'Bureau Borchland'. Sinds dat verbod op uitsupporters vervelen de dienders zich stierlijk en klagen ze steen en been. Amper meer een lekkere charge, het waterkanon staat al jaren droog en wegens gebrek aan beweging worden de politiepaardjes al plofhengsten genoemd. Vanwege de drukte adviseert Ajax ons om op tijd te komen. Men wil voorkomen dat enkele Mexicaanse restauranteigenaren zich tussen het thuispubliek gaan mengen en daarom vindt er naast de gebruikelijke identificatie per vingerafdruk nu ook een irisscan plaats. Maar ach, om de tijd te doden kan ik via de ArenA Card App al staande in de rij mijn sushi vast bestellen die ik op de omloop via de mij toegekende barcode uit het luikje kan halen. Wasabi bij? Het zal mij trouwens benieuwen hoe de Lady Lounge en de Kids Corner op de aanwezige uitsupporters reageren. Die vrouwen krijgen trouwens met de week meer praatjes. Het regent klachten bij die arme directie van Ajax over te kortgeknipt hoogpolig tapijt op de omloop, het drankenassortiment bevat slechts 4 soorten Prosecco en er zijn te weinig paskamers om de in de stadion outlets bij elkaar geshopte jurkjes voor de spiegel te bewonderen. Ik maak me drukker over de tactiek. Nadat onder druk van adidas al is besloten om 3 maal 30 minuten te spelen, is sinds dit seizoen het veld zelfs in 3 delen verdeeld. Maar goed, Chief Technical Officer Cruijff heeft trainer Ronald de Boer opgedragen vooral op de helft van de tegenstander te spelen, dus dat komt helemaal goed! Mijn iPod licht op. Via mijn Ajax Alert komt het laatste nieuws binnen. Sponsor Aegon heeft besloten om het al jaren leegstaande miCoach Performance Centre, in de volksmond ook wel de opblaashal of het luchtkasteel genaamd, om te bouwen tot indoor schaatstempel. Het startsein zal worden gegeven door niemand minder dan oud-advocaat Wakkie. Waar ken ik die naam toch ergens van? Lucky Ajax coach Sjaak Swart meldt de afwezigheid van ene El Hamdaoui. Hij is geblesseerd... Als vervanger wordt Mido of Urzaiz ingevlogen. Het zweet breekt me uit. Dan zie ik een man met een snor en een sigaar. Wakker worden! Plots zit ik recht op in bed. Britt smeekt me om te blijven liggen maar er is geen houden aan. Matchday! Mijn Ajax-shirt van Le Coq Sportif met het klassieke logo hangt al klaar. Straks gezellig met die Engelsen bier drinken bij de Old Sailor, een patatje bij de Febo scoren en een broodje bal pindasaus in de rust op de omloop. Van der Vaart en Heitinga zullen de 9 doorgestroomde talenten van De Toekomst bij de hand nemen om de Champions League titel te prolongeren. Vanaf Drie hoog achter open ik de deur. Ik sta op mijn balkon en heb mijn speech al klaar. Zonder autocue. "Lieve Buitenvrouwen van de Bijlmer! We zijn de beste!" Er staat echter niemand. Het kan me niks schelen. Vol overtuiging schreeuw ik naar iedereen die het maar horen wil: AAAAAJAAAAAX! Volg Drie Hoog Achter via Twitter: @3hoogachter De Meersche Helden 2Q11 - 2012 Pagina 32

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 33