Jimmy Hill on Tour Jimmy Hill Al snel zocht het aanwezige deel van de afca.nl redactie elkaar op, en werd eendrachtig gewerkt aan een kater die zich de komende week ongetwijfeld nog verschillende keren zal laten horen, zien en voelen. Café Rouge werd met de minuut meer blanc-rouge- blanc, het lauwe bier werd ook met de minuut warmer, wat echter geen enkele negatieve invloed had op de alom heersende drankzucht. Tegen de tijd dat het donker werd, de Bobby's overspannen raakten en er hier en daar kennelijk wat verbouwingsvergunningen verstrekt waren, via een kleine omweg de tram terug richting Old Trafford opgezocht. Al stuiterend over het spoor passeerden we uitpuilend van de compleet uit hun dak gaande Ajacieden diverse haltes, waar we aangestaard werden door het Manchesterse volk dat toch wel wat gewend moet zijn maar dat grotendeels stond te kijken alsof alle nazaten van Jack the Ripper in die wagons waren geperst en afschrikwekkend schreeuwend kwijlend, springend en schuimbekkend voorbij kwamen. De ontzetting was van de gezichten op de perrons af te scheppen. Dit bleek de voorbode te zijn van de gebeurtenissen die zich in en om het stadion zouden gaan afspelen. Een nietsontziende Ajax-meute, die het beteuterde Manchester op alle fronten volledig het nakijken gaf. Vanuit de tram zocht ondergetekende die zoals gebruikelijk zijn maat die al uren kwijt was, een onverstaanbare en oerlelijke zwarthandelaar op, en voor 30 pond was als snel een kaartje op de kop getikt. De idioot vroeg eerst 120...ik zei 30 en no penny more... hij stuurde me weg maar ik bleef nog ff staan, waarop een ander die kennelijk wat meer te vertellen had dan dit gedrocht, hem wanhopig toebeet "SELL IT YOU FOOL"...! Dus meteen in alle rust naar de ingang om ruim voor aanvang alvast de tribune te betreden. Nog voor het loket werd door de beveiliging het kaartje verscheurd en mij de toegang ontzegd ...Ik heb er wel eens langer over gedaan om 30 pond op te maken...risico van het vak, jammer dan. Volgende keer misschien wat beter voorbereiden. Aangezien ik geen zin had om voor anderhalf uur die stad weer in te gaan, ben ik blijven hangen bij de bussen op het plein voor het stadion. Daar werd het gaandeweg steeds drukker en gezelliger en daar droeg het luide gezang van alle Ajacieden binnen flink aan mee. De vernedering voor de Mancunians was redelijk compleet. Hun stad was een paar dagen van ons, op het veld kregen ze op de kloten, op de 'stands' waren ze helemaal kansloos en werden compleet weggeblazen door het beste uitpubliek dat ze ooit hebben gezien. Vlak voor de poorten van hun eigen stadion dachten ze bovendien vlak voor aanvang nog even op slinkse wijze aan te vallen, maar kregen ook daar klits klats klandere, van de ene cheak op de andere...welterusten Red Army De terugreis werd vlotjes aanvaard. Het SVA gezelschap drukte de rugleuningen weer snel in de slaapstand, en net als op de heenweg klonk uit de boxen een oorverdovende stilte, terwijl dit toch een zeer memorabele away-trip was geweest, waarbij je een zingende hossende en stuiterende bus vol opgetogen Ajacieden zou verwachten die met stoom uit de oren en met de tong op de schoenen de ferry terug naar het vasteland op zouden dansen. Misschien is het feest na Duinkerken op weg naar Amsterdam alsnog losgebarsten. Dat hebben wij dan helaas gemist, aangezien we in Duinkerken onze eigen auto weer op moesten zoeken. Doordat we op de verkeerde plek die bus uit waren gegaan liepen we plompverloren op een blijkbaar verboden terrein. De Franse douane stelde dat niet op prijs, maar na onze uitleg in vloeiend Frans werden we keurig begeleidt naar de parkeerplaats. Alwaar het laatste deel van deze trip richting huis via eigen vervoer werd aangevangen en volbracht. Oke, uitgeschakeld, geen wedstrijd gezien, een lever als een skippybal en flink wat ponden lichter, maar toch wederom een toptrip. Het gaat weer een half jaartje duren voor er weer wat in het zicht komt, dus deze was op de valreep toch nog ff lekker meegenomen. Hulde voor iedereen die er was, het was groots en om trots op te zijn De Meersche Helden 2Q11 - 2012 Pagina 30

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 31