Jimmy [Hill on Tour Jimmy Hill Op speciaal verzoek leest u deze column exclusief en alleen in deze aflevering van dit fanzine. AFCA.nl en De Meersche Fielden onderhouden een goede band en als redactielid van de beste Ajax- site van het web voel ik me vereerd om in te mogen gaan op het verzoek van de redactie van dit blad om een keer een column te verzorgen. Het last-minute tripje naar Manchester is een passende inspiratiebron, hierbij de belevenissen van ondergetekende. Pas 3 dagen voor de away-match in Manchester, werd duidelijk dat de reis geregeld kon gaan worden. Zoals gewoonlijk was van enige voorbereiding geen sprake. Geen wedstrijdkaart en alleen nog peperdure vlieg- en treinreizen natuurlijk. De hele reis met eigen vervoer was geen optie, vanwege het uitdrogingsgevaar dat je loopt als je niet mag drinken terwijl je rijdt. De eenvoudigste en nog betaalbare oplossing werd gevonden bij de vaak verguisde SVA. In hun bussen waren nog enkele plaatsen beschikbaar, dus die maar met vaste reisgenoot vastgelegd. De bus was zo stil en vredig dat ik bij een stop even de naam van de busmaatschappij verkeerd las. Daar waar ik dacht er "DELA TRAVEL" op de zijkant stond, was dat echter gewoon "OAD"...Overigens geen woord van kritiek verder, de reis was prima verzorgd, waarbij vooral de grote drankvoorraad opviel. Kennelijk had ook de reisleider gerekend op een wat levendiger en in ieder geval dorstiger gezelschap. Probleempje bij het afreizen was wel dat die SVA bussen om 22.00 uur vertrokken uit Amsterdam, maar Jimmy Hill om 22.45 uur nog een wedstrijd stond te darten in het midden van het land... Gelukkig hebben we voor hetere vuren gestaan met het gezelschap waarmee we normaliter op pad gaan. Dus ook dit werd ontspannen en op geheel eigen wijze opgelost. Beetje gassen, nog ff vrolijk verkeerd rijden, maar toch 200 meter voordat de bussen de boot in Duinkerken op zouden rijden de aansluiting gevonden, autootje parkeren, bus in en boot op, pats, zitten, zuipen, klaar. Met dank aan reisleider Björn die per telefoon als tom-tom fungeerde. Na een prettige overtocht en met een kleine vertraging dankzij de poging van een chauffeur van een pick-up bestelwagen, die probeerde onze bus van de snelweg af te rijden op zijn pick-up stond Construction Works Evra Ltd. "...de aanblik van wat Suarez sjaals en maskers werd hem kennelijk teveel rond het middaguur gearriveerd in Manchester. Omwisselen was niet nodig, dus meteen de stad in. Nabij Picadilly-Gardens een frisse lunch genuttigd bij het decadent aandoende kro midden op Picadilly, daarna de drukte opgezocht bij het reuzenrad op Exchange Square, en die drukte meteen weer snel verlaten omdat het vrij onmogelijk was bier te kopen daar. Bobby zei "1 out, 1 inn"...Dat zou veel te lang gaan duren. Dus iets verderop een terrasje ingenomen bij Café Rouge en het Hardrock Café. Alwaar een groot deel van het hardcore volk zich vermaakte met bier en de aanblik van toch ruim voorbij schuivende Manchesterse schoonheden. Die by the way opvielen door erbij te lopen alsof ze 's morgens massaal diverse kledingstukken vergeten waren aan te trekken Vrij uitzicht op benen billen borsten, net niet naakt, precies goed zo...er moet wat te raden over blijven natuurlijk, maar niet al teveel, en daar houden die chicks zich prima aan. Kunnen onze kaasmeisjes nog wat van leren. Overigens blijft het overgrote deel van het Engelse vrouwvolk eruit zien alsof er een grote lekkende zak vol vette dooie vis voorbij komt wandelen, maar dat terzijde... Pagina 29 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 30