Een godvar-niat-weer-blik HB Harder Oe 80ste minuut is aangebroken. Mijn Siempathiekeling sprint na een lange bal van Vertonghen de diepte in. De mid-mid van de tegenstander aarzelt enkele seconden maar neemt plots gas terug. Je ziet onze Godenzoon tijdens zijn sprint toch nog even terugkijken. Ik kon thuis tijdens de herhaling een glimp van zijn gezicht opvangen en drukte spontaan op de pauze-knop. Heel gedecideerd zat ik naar mijn beeldscherm te staren en zag iets heel typerends voor een speler in zijn positie. Onze Godenzoon trok namelijk een "godver-niet-weer-blik" en focuste zichzelf toen weer op de piekwaar de bal zou vallen. Enkele seconden later belandt onze dappere strijder moederziel alleen op zijn inmiddels zo vertrouwde eilandje en probeert zichzelf dapper langs drie man van de tegenpartij te manoeuvreren. Vervolgens wordt hij in zijn rug getackeld. Tien meter voor de 16... Wie ik persoonlijk nou écht een goede speler vind, is Siem de Jong. Geeft altijd alles wat hij in zich heeft (ook al is dat niet altijd genoeg) en probeert zijn tegenstander altijd net iets te slim af te zijn (al is hij niet altijd sluw genoeg). Ik weiger te accepteren dat dit komt doordat Siem te maken heeft gehad met blessures en bijhorend vormverlies. Natuurlijk zullen veel van mijn lezers nu keihard roepen: 'SIEM IS GEEN SPITS!" Klopt, maar naar mijn mening is het probleem hier nog niet mee geanalyseerd... Hoewel ik het voor de volle 100% met jullie eens ben kom ik nu met de wedervraag: Wie is dan wel die spits? Dit schot voor open doel laat ik niet aan me voorbijgaan (lees je mee, Frank?). Kom op! Even schreeuwen met zijn allen... AM-STER-DAM... BU-LY-KINÜ Van der Vaart had zijn beroemde doelpunt met de hak ook niet gescoord als hij op 9 stond. Met een verdedigende middenvelder en twee centrale verdedigers die in je nek hijgen voetbalt het tenslotte een stuk lastiger. Een 9 hoeft in mijn ogen ook niet mee te verdedigen. Daarvoor hebben we tien andere spelers! Een 9 moet scoren of kaatsen met de speler die het dichtstbij hem staat (de 10) en zo scoringsmogelijkheden creëren of benutten. Remember het duo Pantelic -De Jong? Waarom nu niet Bulykin (9) - De Jong (10)? De formule met een 10 (Siem) achter de spits die zich al meerdere malen heeft bewezen maar wat nu wordt gezien als een verouderd concept omdat dit ten koste zou gaan van de traditionele 4-3-3... Zonde! Naar mijn idee kunnen we prima 4-3-3 spelen met een 10 achter de spits. Siem is een typische nummer 10. Een Van der Vaart, maar dan met een veel grotere vechtlust. Arme jongen. Was je maar tien cm kleiner geweest, net als Rafael. Dan was de spitspositie geen optie geweest en moest je wel op de aanvallende mid-mid positie worden gepositioneerd. Maar wees niet getreurd, Siem Subliem, onze held... Mijn held! Wij geloven in je omdat wij wél in de 10 geloven. Zoon van God, onze nieuwe Rafael, dappere strijder die nooit opgeeft. Ga ervoor! En Siem, laat mij als nederige supporter je het volgende op het hard drukken. Die eerdergenoemde godver- niet-weer-blik van jouw.. Laat die ook eens zien op de training... De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 29