Voor fanatieke Ajacieden zijn Europese trips de kers op de taart. Er zijn verschillende redenen hiervoor te noemen, zoals vrij reizen zonder combi gezeik, kans op een verzetje, beetje cultuur snuiven, lekker weer of drie dagen drenken zijn. Toch was de beste reden van de afgelopen jaren de unieke sfeer die wordt gecreëerd door de meegereisde Ajacieden in de stad en in het stadion. Dit seizoen was het niet anders. De loting voor de Champions League deed in eerste instantie anders vermoeden. We lootten Real Madrid, Dinamo Zagreb en Olympique Lyon. Madrid waren we het seizoen ervoor al geweest en tegen Zagreb speelden we ook al een paar keer in de afgelopen seizoenen. Lyon is een Franse ploeg en we wisten door Auxerre (en eigenlijk altijd al) dat alle Fransen teringlijers zijn, dus veel leek er niet om naar uit te kijken. Toch waren er bij de eerste uitwedstrijd tegen Madrid eind september 2011 een kleine 2000 man afgereisd om Ajax aan te moedigen. Met een heerlijk temperatuurtje van een graadje of 25 verloren we met 3-0 op het veld. De kleine 2000 gasten die aanwezig waren domineerden echter 90 minuten lang de tribune in Santiago Bernabeu. De Spanjaarden in het stadion keken stomverbaasd naar al die gekken, hoog weggestopt op de vierde en vijfde ring. Die nacht bleef het nog lang onrustig in Madrid en bij thuiskomst was er alleen maar lof van de thuisblijvers, omdat zij ons 90 minuten Elalverwege oktober 2011 mochten we naar Zagreb. Vanwege enkele indianenverhalen, de minder aansprekende tegenstander en de moeilijker bereikbare bestemming gingen er dit keer maar een paar honderd naar het buitenland. Deze Ajacieden hadden een heerlijk middaggie op de terrassen van Zagreb en 's avonds boekten we weer eens een broodnodige □verwinning in een uitwedstrijd in de Champions League. Hoewel de Bad Blue Boys niet aanwezig waren in het stadion was dit toch geen excuus voor de overige Zagrebsupporters om te worden weggezongen door het Ajaxvak. Trots en voldaan keerden we dan ook terug naar Amsterdam, van de Champions League, in en tegen Lyon. Ook hier werd er bezit genomen van de pleinen en kroegen in de binnenstad. Uiteindelijk zochten we onze weg naar het stadion, hoewel sommige jongere gasten een klein maar succesvol omweggetje namen. In het stadion bleek eens te meer dat een Europees uitvak vol Ajacieden door bijna niemand is te verslaan. De ultras van Lyon werden niet of nauwelijks gehoord, het vuurwerk en het gezang van de Ajacieden des te meer. Daar kon zelfs de Franse politie met een onnodig en schandalig spervuur van traangas niets aan doen. Jammer genoeg bleef het 0-0 in een wedstrijd die we hadden kunnen winnen. Alleen omdat we een maand later keihard genaaid werden gingen we helaas niet door in de Champions League. De loting voor Europa League volgde op 16 december 2011Deze loting verbond ons aan de sterkst denkbare tegenstander, Manchester United. Hoewel dit sportief gezien voor Ajax misschien niet de beste optie was, bleken de supporters dit helemaal geweldig te vinden. De Mancunians zullen het zelf ongetwijfeld ook als een lot uit de loterij hebben beschouwd, omdat Engelsen niets liever doen dan naar Amsterdam komen. Geef ze trouwens eens ongelijk... Op de wedstrijddag heerste er een mooi sfeertje in de binnenstad van Amsterdam. Toch was dit sfeertje niets vergeleken bij de sfeer in Manchester een week later. lang Ajax hoorden toeschreeuwen Eind november 2011 volgde de laatste uitwedstrijd Pagina 25 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 26