Siem d(§ Jong interview Pagina 24 Wat kunnen we dit seizoen van Ajax nog verwachten als supporters? Wij willen nog gewoon meedoen om het kampioenschap, het is ook echt zo dat we als spelersgroep er mee bezig zijn om er bovenop te komen. We hebben de pun-ten hard nodig ook voor het vertrouwen binnen de groep. Vandaar ook dat momenteel elke wedstrijd voor ons belangrijk is, en dan winnend afsluiten. Als het zo doorgaat spelen we volgend jaar niet in Europa, dat kan toch niet voor een club als Ajax? Dat gaat ook niet gebeuren, we gaan volgend seizoen zeker Europees voetbal spelen. Maar voor ons telt maar een ding, wij willen in de Champions League spelen, we spelen niet om ons te plaatsen voor de Europa League. Gelukkig hebben we tegen NAC, NEC en Excelsior weer drie Eredivisiewedstrijden op rij gewonnen.. De supporters laten zich ook horen, zowel positief als negatief. Eloren jullie dat en wat doet dat met je op het veld? Bij uitwedstrijden hoor je dat meer dan in de Arena. Bij uitwedstrijden is het dan vaak een vak met Ajax supporters wat zich dan tegen de supporters van de thuisspelende ploeg zich laat horen, het heeft natuurlijk ook te maken met hoe wij presteren. Dat begrijp ik wel. Maar het helpt ons natuurlijk meer als ze ons positief steunen. Ajax heeft een grote historie. Gaat Ajax ooit nog Europese geschiedenis schrijven? Ik denk wel dat het elk jaar moeilijker wordt, of er moet eens een keer iets veranderen met de financiële kant. De rijke clubs worden steeds rijker, ze kun-nen vaak meer uitgeven en hebben vaak ook schulden. Je moet gewoon hopen dat je een groep bij elkaar kan houden en dat er dan een hele goede lichting bijkomt. Dan nog weet ik niet hoever je kan komen, maar er moet wel wat ver-anderen gua financiën. Gaan we je ook nog terugzien in Oranje? Op dit moment ben ik denk ik nog niet klaar voor het Nederlands elftal, ik speel bij Ajax nu soms in de spits en soms op het middenveld en ik denk dat ik eerst een paar jaar goed moet spelen op een specifieke positie. Op dit moment is er ook heel veel concurrentie. De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 25