Siem d(§ Jong interview I ff'JÜV Illlp I Als je ooit naar het buitenland ga waar ligt dan jouw voorkeur? Op dit moment wil ik nog niet weg, voor mij denk ik dat de Duitse competitie mij het best ligt. Je droomt natuurlijk wel van mooiere clubs maar als je realistisch bent is bij-voorbeeld Barcelona niet een club waaraan ik nu moet denken. Barcelona is op dit moment de club van de wereld; daar wil iedereen naartoe. Ook de Engelse competitie vind ik mooi, maar dat is denk meer iets voor mijn broer. Als ik weg-ga zal dat niet zomaar een middenmoter uit een andere competitie zijn, het ligt er natuurlijk ook aan op welke manier je de club verlaat. Frank de Boer is dat de juiste trainer voor Ajax? Toen hij het vorig seizoen overnam hebben we sommige wedstrijden goed gespeeld. Ik vind dat hij wel degene is die deze groep goed aan het voetballen kan krijgen, alleen moeten we soms iets harder worden als team. Daar moeten we met zijn allen aan werken. Wat mist Ajax op dit moment in het veld? Op dit moment denk ik een speler die irritant is voor de tegenstander: een bijtertje. Iemand die ook echt het team op sleeptouw neemt, die het team er in sommige momenten doorheen sleurt. Denk bijvoorbeeld aan een type Stam of zeker ook Davids, die constant loopt te jagen, dat trekt toch andere spelers mee. In sommige wedstrijden gebeurt dat nu ook al en vaak ook niet dan heb je iemand nodig die het team er doorheen trekt. Theo Janssen heeft dat ook. Dan wordt hij een beetje kwaad en dan gaat de rest van het team mee. Ik denk dat je iets meer van dat soort spelers nodig hebt. Op het veld vallen de prestaties tegen maar bestuurlijk is het ook een chaos, merk je daar wat van als speler? Het is niet zo dat je er werkelijk mee bezig bent, maar onbewust krijg je alles te horen. Je hoeft op internet maar een pa-gina te openen en er staats iets over op. En als je iemand spreekt vragen ze er altijd naar Je krijgt er natuurlijk veel over te horen maar je bent er niet bewust mee bezig of loopt er steeds over te denken. Maar ja, het speelt wel en op sommige momenten gaat het alleen daarover De spelers onderling praten er wel eens over maar niet over wat we ervan vinden, meer over dat het gebeurt. Het komt het spel zeker ten goede als er wat meer rust komt, de laatste jaren is er al veel gebeurd. Niet alleen bestuurlijk maar ook door de vele trainers die de revue al gepasseerd zijn. Als je dan ook nog goede resultaten haalt dan kan je pas rust creëren. Pagina 23 De Meersche Helden 2Q11 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 24