Siom di Jong interview In het seizoen 10-11 begon als middenvelder, maar door het wegvallen van El Hamdaoui werd je spits. Hoe was die omschakeling en was je tevreden met je eigen spel? Er was weer een nieuwe trainer en die wilde mij in de spits hebben de eerste wedstrijden. Ik vind het op zich wel een lekkere positie maar het liefst speel ik net achter de spitsen met daarachter een aanspeelpunt. Dat was wel even omschakelen maar op een gegeven moment ging dat ook steeds beter. De samenwerking met Christian Eriksen die achter me stond ging ook steeds beter, en uiteindelijk zijn we kampioen geworden. ledereen heeft dromen (denk aan het buitenland je leven bij Ajax voetballen), waar droom jij van? Wordt het niet eens tijd dat Ajax interesse gaat tonen in je broer Luuk, die momenteel bij Twente speelt? Voor mij zou hij een ideale spits zijn, ik ken hem natuurlijk ook heel goed. Hij is ook wel een aanspeelpunt als spits, dat is wat ik heel graag heb. Met Kolbeinn Sighthorsson had ik dat ook wel maar die raakte voor lange tijd geblesseerd. Luuk is al eerder in verband gebracht met Ajax maar dat is nooit concreet geworden. Ik vond dat jammer als broer en hij is natuurlijk een goede spits. Ik denk dat Luuk nu ook niet meer haalbaar is voor Ajax, zeker niet als je daarvoor geen clausule in je contract hebt staan. En ik denk ook niet dat Twente Luuk zomaar naar Ajax laat gaan of naar een andere club in Nederland. Ik hoop natuurlijk ooit wel een keer samen met mijn broer te spelen bij een club, als dat al gebeurt zal dat een buitenlandse club zijn. Twente is voor mij sowieso geen optie. Dit is mijn vijfde seizoen bij Ajax en ik heb het nog steeds ontzettend naar mijn zin. Ik hoef niet per se weg bij Ajax. Ondanks de soms las-tige jaren en vele trainerswisselingen heb ik het naar mijn zin bij Ajax, de sfeer binnen de groep is ook erg goed. Ook Amsterdam is natuurlijk een geweldige stad niet zo groot als andere Europese steden maar wel fantastisch. Mijn droom is natuurlijk wel dat ik ooit bij een Europese topclub speel, ik weet nu niet wat haalbaar is en wat er in de toekomst gaat gebeuren. Je zegt het is een geweldige groep en de sfeer is fantastisch, waarom zien wij supporters dat niet terug op het veld? Dat is op dit moment lastig om te zeggen, we hebben veel geblesseerde spelers maar dan nog vind ik dat we een sterke groep hebben. Op trainingen praten we er ook over, we moeten de volgende wedstrijd winnen. En dan speel je thuis tegen Utrecht en dan komt het er niet uit zoals je wilt, en dan valt er een bal goed bij Utrecht en dan sta je achter En dat gaat denk ik ook in je hoofd zitten, als je een wedstrijd wint komt denk het goede gevoel weer een beetje terug. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 22

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 23