Siem d<§ Jong interview Hoe ben je bij Ajax terechtgekomen? Ik speelde bij de jeugd van De Graafschap en was daar al een paar keer benaderd door Ajax. Toen ik zestien was vond ik het een mooie stap om naar Ajax te gaan. Ajax is voor mij van jongs af aan de club van Nederland, dus dat was voor mij een mooie stap. Je hebt nog geen twee jaar in de jeugd van Ajax gespeeld toen je al je debuut maakte bij Ajax 1ging dat niet te snel? Nou ja, het was misschien een beetje een gekke periode, achteraf gezien waren het de laatste weken van Henk ten Cate als trainer en vanwege wat blessures kon ik toen mijn debuut maken. Ik speelde toen in het tweede redelijk goed bij Adri Koster en kreeg toen mijn kans bij het eerste. Toen ging Ten Cate weg en toen werd Koster trainer van het eerste, voor mij was dat ideaal want ik kende hem natuurlijk al. Voor mijn ge-voel ging het niet heel snel want de eerste weken heb ik ook niet altijd ge-speeld, wel heb ik toen kunnen wennen aan de trainingen dat deed ik ook al onder Ten Cate. Onder Van Basten speelde je niet meteen, je kreeg niet het vertrouwen, wat deed dat toen met je? Ik had toen niet het gevoel dat ik meteen als basisspeler zou beginnen, dat was het seizoen daarvoor ook niet ondanks dat ik toen best wel wat wedstrijden heb gespeeld. Het is natuurlijk lastig als er een nieuwe trainer komt, je moet je dan toch weer opnieuw bewijzen, zeker als je al geen basisspeler bent. De trainer moet vertrouwen in je krijgen, op een gegeven moment ging ik wel meer spelen en kreeg ik meer vertrouwen van de trainer. Helaas kreeg ik toen een blessure en was ik zes weken uitgeschakeld. Dan gaat Van Basten weg en dan begint het eigenlijk weer opnieuw. Je echte doorbraak kwam in de tweede seizoenshelft van het seizoen 09-10, je scoorde regelmatig en Ajax won veertien wedstrijden op rij, en werd toch geen kampioen hoe was het toen in huize De Jong? Omdat Luuk bij Twente speelt waren onze ouders natuurlijk blij voor hem. Hij speelde toen niet alle wedstrijden bij Twente in dat seizoen, en voor mij was dat seizoen mijn doorbraak en speelde ik alles en vonden mijn ouders het ook wel jammer dat Ajax geen kam-pioen werd. De MeerscF

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 22