m: tijd voor actie!_ Ingezonden Ik heb veel Ajax-vrienden die 17 april 2005 niet hebben meegemaakt. Zij kennen de gebeurtenissen van die dag alleen uit verhalen. En die verhalen lijken inmiddels mythische proporties te hebben aangenomen. In 2014 zal dat niet veel minder zijn. Sterker nog, een deel van de aanhang zal nog nooit naar een competitiewedstrijd tussen feyenoord en ons aller Ajax in de kuip zijn geweest. Dat legt veel druk op een wedstrijd die dan vijfjaar zonder uitpubliek is gespeeld. Mijn verwachting is dat die druk bovendien nog toeneemt omdat er ook binnen de politie en andere betrokken partijen steeds minder mensen zijn die ervaring hebben met het organiseren van zo'n wedstrijd. Als je daar bij optelt dat het centraal informatiepunt voetbalvandalisme stelt dat de maatregel tot gevolg heeft gehad dat de politie inzet met 11% is gedaald en zich minder incidenten en aanhoudingen hebben voorgedaan, verwacht ik niet dat er in 2014 nog iemand is die het aandurft ons weer die trein in te laten stappen. Evaluatie Het is dus tijd dat er actie wordt ondernomen! En dan bedoel ik niet dat zwakke signaal dat de voorzitters van de beide supportersverenigingen kort geleden hebben afgegeven. Nee, ik doel op een stevige discussie over het verdere verloop van deze maatregel. Te beginnen met de evaluatie uit 2011Over deze evaluatie is namelijk maar heel weinig informatie beschikbaar. Dit impliceert dat er nauwelijks grondig onderzoek is gedaan, maar dat er slechts een kort overleg heeft plaatsgevonden waarbij de uitkomst al vast stond. Wat mij betreft zouden daar dus kritische vragen over moeten worden gesteld: hoe is de maatregel geëvalueerd? Welke afspraken zijn er gemaakt over de informatie die dit zou moeten opleveren en hoe is die informatie verzameld? Wat waren de uitkomsten van de evaluatie en hoe gaan we nu verder? Is er een manier om de beoogde resultaten met uitpubliek te bereiken? En zou dat niet al snel weer bij wijze van proef kunnen? Wat mij betreft is ons aller Ajax de aangewezen partij om deze discussie te starten. Ik verwacht in elk geval van onze club dat zij voor haar goedwillende supporters opkomt en die zijn voor alle gebeurtenissen inmiddels zwaar genoeg gestraft. Mocht dat voor de heren onvoldoende aanleiding zijn deze discussie te starten, dan heb ik nog wel een ander argument achter de hand: geld! De sportieve prestaties van ons aller Ajax lijden onder onze afwezigheid. Ik ben er heilig van overtuigd dat de laatste uitwedstrijd tegen feyenoord anders was afgelopen als wij in het stadion hadden gezeten. En ook tegen Den Haag zouden er andere resultaten zijn behaald. Dit betekent dat met wedstrijden zonder publiek het kampioenschap kan worden verspeeld (bij de laatste wedstrijd tegen feyenoord is dat waarschijnlijk ook gebeurd). Kortom, deze wedstrijden zorgen ervoor dat er geen rechtstreekse toegang is tot de miljoenen van de Champions League. Bovendien is het tijd dat wij weer eens een positieve ervaring met de NS opdoen in die heerlijk verwarmde supporterstreinen... Ajax: tijd voor actie! Opmerking: er gaan geruchten dat er wellicht bij wijze van proef weer enkele honderden supporters naar de onderlinge wedstrijden tussen Ajax en feyenoord mogen. Vooralsnog is echter nog onduidelijk of die geruchten juist zijn. Bovendien doen die geruchten niet af aan het beroep op Ajax om duidelijke afspraken over de proef te maken, zodat duidelijk is wanneer de proef succesvol is en ook de andere supporters de wedstrijden weer mogen bezoeken. De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 17