2Qj ALTIJD AJACIED p zich maakt het niet uit in welke taal je het zegt of schrijft. Het woord "nu" wordt overal, op de koppige Fransen na dan, op korte wijze benoemd. Nu, now, jetzt, cera, ara, maintenant, ioïh, ora, teraz, agora, ceiwac, nyni, ahora, §imdi, sekarang, cafla. Logisch, want dat wat nu gebeurt, wil je ook nu duiden en dan wil je niet eerst je nek breken over zeven lettergrepen die je moet tikken of uitspreken. In een wereld die steeds sneller wordt, voldoet alleen de tweewekelijkse Ajax Life-krant al een paar jaar niet meer en laat de Supportersvereniging Ajax zich voor het snelle en actuele nieuws uit via Ajaxlife.nl. De krant is nog altijd een goed gelezen medium vol voorbeschouwingen, achtergrondverhalen, analyses en statistieken, maar is qua actualiteit vanwege de tweewekelijkse verschijning achterhaald. Nieuws spreidt zich tegenwoordig razendsnel en veelal voordat de persdiensten of grote dagbladen iets melden, doet het reeds de ronde via social media. Ajax zorgt als grootste club van het land altijd voor een stroom aan berichten. Niet alleen nieuwsfeiten, maar ook geruchten en bijzaken houden de supporters bezig en kunnen voor flinke (online) discussies zorgen. Naast de meningen van supporters hebben ook de spelers via social media de mogelijkheid om direct te communiceren. Supporters kunnen via een diversiteit aan websites nieuwsberichten omtrent zijn of haar club consumeren. Of hetgeen dat gelezen wordt daadwerkelijk betrouwbaar of relevant nieuws is, doet niet meer ter zake. Althans, dat lijkt zo te zijn. Als de onuitputtelijke stroom aan berichten maar online verschijnt. De supporter bepaalt uiteindelijk zelf in hoeverre hij of zij aandacht aan een bericht wil besteden. Omdat met de opkomst van de social media merkbaar was dat ook onze website het nieuwstempo niet altijd kon bijhouden, heeft de Supportersvereniging Ajax sinds kort een nieuw online platform. Now.ajaxlife.nl is een aanvulling op de website Ajaxlife.nl, met als groot verschil dat nu zichtbaar is wat er op dit moment gebeurt en wat momenteel de mensen op Twitter bezighoudt. Zie het als een enorme trechter waardoor de twitterberichten, die met de juiste hashtag worden verstuurd op een pagina terechtkomen. Naast tekstberichten komen hier ook foto's van gebruikers binnen die Mobypicture gebruiken. In plaats van verschillende twitteraccounts of pagina's naast elkaar open te hebben, is alle informatie, bijvoorbeeld rondom een bepaalde wedstrijd, op een pagina zichtbaar. Now.ajaxlife.nl is voor iedereen toegankelijk en iedereen die twittert kan een bijdrage leveren mits hij of zij over een (gratis) account beschikt bij Mobypicture. Omdat lang niet alle info op een pagina in dit fanzine past, verwijzen we geïnteresseerde lezers graag naar ons nieuwe platform: now.ajaxlife.nl. l3u Pagina 7 De Meersche Helden 2Q11 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 8