Busby Babe::- □e Goeie ouwe tijd Jk Het was een aangrijpend relaas: 'Ik bel jullie op met verschrikkelijk nieuws. Het vliegtuig van Manchester United is in München verongelukt. We waren juist bezig te stijgen. We waren net van de grond los. Ik wou dat ik kon vertellen dat het niet zo erg is. Maar ik ben bang, dat er enkele doden zijn. Alles was in een ogenblik voorbij. Het sneeuwde toen we in München landden. We gingen het toestel uit om wat te drinken en de benen even te strekken. Er moest ook worden getankt. Toen de piloot wilde opstijgen, scheen er iets aan de hand te zijn. En hij taxiede terug. Blijkbaar om iets nogmaals te controleren. Bij de tweede start haperde er opnieuw iets. En gezagvoerder James Thain nam voor de derde keer een aanloop. Duncan Edwards zei op dat moment nog tegen me: 'Peter doe niet zo kinderachtig en zeg tegen Thain dat je die vierkante wielen er op hebt gezet.' Het zijn waarschijnlijk Duncans laatste woorden geweest. Ik denk dat we aan het einde van de startbaan waren, even boven de grond. Het toestel scheen plotseling te breken. De stoelen verbogen en alles scheen in stukken te vallen. Ik kan me niet herinneren of er een klap was of niet. Alles was ineens stil. Ik was nogal versuft van de schok. Maar kon toch op eigen kracht naar buiten kruipen. Zodra ik buiten kwam, was mijn eerste gedachte weg te rennen. Ik was hysterisch bang. Maar om voor mij onbegrijpelijke redenen kon ik niet rennen. Ik bleef verstijfd van schrik staan. En zag toen plotseling Harry Gregg. En kort daarop Bill Foulkes. Harry Gregg was zeer flink en zei: 'Kom op jongens, we hebben mazzel gehad, laten we gaan kijken wat we voor de andere jongens nog kunnen doen.' Ook de twee stewardessen Rosemary Cheverton en Margaret Bellis bleken ongedeerd en zeer moedig. Met z'n vijven kropen we weer naar binnen. Het was een verschrikkelijk gezicht. En ik sloot even mijn ogen. Ik hielp Harry en Bill met het loswrikken en dragen van de slachtoffers. Ik durfde niet te kijken wie het waren. Ik kan me wel herinneren dat Bobby Charlton, Albert Scanion en Jackie Blanchflower gewond waren, maar had niet de indruk dat ze in levensgevaar waren. We hadden een prettige trip vanaf Belgrado. Iedereen was in een beste stemming, want het was een zwaar bevochten gelijkspel geweest. Vooral Harry Gregg en Tommy Taylor waren geweldig op dreef. Tommy Taylor heb ik na het ongeluk niet meer gezien. Ik vrees het ergste. Ik stop. Mijn hoofd begint te suizen. Zeg tegen mijn vrouw, dat ik zo snel mogelijk naar Manchester kom.' Men wist al spoedig dat van de spelers Roger Byrne, Geoffrey Bent, Eddie Colman, Mark Jones, Bill Whelan, Tommy Taylor en David Pegg de ramp niet hadden overleefd. En dat de toestand van Johnny Berry en Duncan Edwards zorgwekkend was. Ook de toestand van manager Matt Busby was kritiek. Verder hadden Walter Crickmer (secretaris), Bert Whalley (assistent-coach) en trainer Tom Curry het leven verloren. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 28

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 29