Espanyol aan de lijn van Mokum rank: "Hee, Danny, je telefoon gaat. Wacht, ik neem wel effe op. Hallo met Frank. Oh, het is een Spanjool." Danny: "Een Spanjool? Wat wil-ie van ons Frank?" Frank: "Senor is van Espanyol en belt voor Mounir, pak jij hem maar effe over. Jij bent ten slotte voorlopig technisch manager, en ik wil niks meer met die klootzak te maken hebben." Danny: "Geef maar dan. Eh, ola Senor Espanyol, eh.. Frank, ze zijn serieus in hem geïnteresseerd. Dat we dit nog mogen meemaken zeg." Frank: "Strik er omheen en Mouniertje lekker aan de paella komend weekend." Danny: "Senor Espanyol, top dat jullie interesse hebben, echter, we willen natuurlijk wel een paar miljoen ontvangen voor deze speler." Senor Espanyol: "Mister Danny, ik denk dat dit berust op een misverstand. Ik bel voor die moeilijke, hele trotse, Marokkaanse aanvaller van jullie die het afgelopen halfjaar slechts eenmaal in Jong Ajax meespeelde omdat hij de rest van de tijd ziek was. Hij schijnt ook nog ergens een achenebbisj sportwinkeltje te hebben." Danny: "Dan hebben we het over dezelfde." Senor Espanyol: "Mister Danny, heeft u soms teveel Rioja gedronken? Het duurde al weken om tot een persoonlijk akkoord met hemzelf te komen. Mounir wilde een compensatie voor de verwachte omzetdaling van zijn winkel omdat naar zijn zeggen Espanyol zeer gevoelig ligt in Rotterdam. Daarna wilde hij de grootste auto van alle Espanyol-spelers en toen begon z'n zaakwaarnemer ook nog over een gegarandeerde basisplaats en de 'nummer-1 O-positie'. Terwijl hij bij jullie geen enkel perspectief meer heeft omdat jullie trainer het niet meer in hem ziet zitten. We hebben al z'n exorbitante wensen ingewilligd en nu willen jullie ook nog miljoenen vangen? Dat vinden we hier in Catalonië nogal vreemd, comprendo?" Frank: "Kom op Danny. We doen het. Dan zijn we tenminste van die eikel af." Danny: "Frank dat is schier onmogelijk. Mijn positie staat al ter discussie en als ik hem zomaar laat vertrekken dan worden Henri (van der Aat) en Jeroen (Slop) en misschien zelfs Louis (die van Truus) heel erg kwaad op mij." Senor Espanyol: "Wij vernamen overigens dat Fiorentina inmiddels geen interesse meer heeft." Danny: "Dat klopt, daar begrijpen wij hier in Amsterdam werkelijk helemaal niets van." Frank: "Gaat-ie nou weg of niet verdomme?" Senor Espanyol: "Na lang te hebben vergaderd over deze eventuele transfer, willen wij El Hamdaoui alleen een halfjaar huren, met aan het einde van het seizoen een optie tot koop." Danny: "Deal!" Frank: "Nee! Kom op Danny, je weet wat een irritante gozer het is. Die heeft daar in no-time ruzie met iedereen en dan zitten wij in de zomer opnieuw met dat chagrijnige hoofd opgescheept. Desnoods leg ik zelf wat bij. Ik heb nog wel ergens een potje peseta's." Danny: "Wacht Frank ik krijg een wisselgesprek binnen. Senor Espanyol, un momento por favor. Hallo met Danny, ehmm, meneer Sigi Lens? Ah, de zaakwaarnemer van Mounir. Heeft u nieuws?" Zaakwaarnemer Sigi: "Mounir ervaart deze gang van zaken als uiterst respectloos. Het is een trotse jongen en in zijn cultuur is respect nou eenmaal heel belangrijk. Dat de onderhandelingen zolang duren geeft blijk van jullie onwetendheid. Snappen jullie niet wat deze periode van onzekerheid met hem doet? Een speler van zijn kaliber. Jullie moeten je schamen! In samenspraak met Mounir blaas ik deze transfer daarom definitief af." Danny: "Ehmmm, Senor Espanyol en Frank. Ik heb geloof ik niet zulk goed nieuws. Zaakwaarnemer Sigi zegt namelijk dat ze er geen zin meer in hebben." Frank: "God* ei! Senor Espanyol: "Usted esta loco! Mounir cabron!" Zaakwaarnemer Sigi: "Dus volgende week meldt Mounir zich weer gewoon ziek bij sportpark De Toekomst. Goedemiddag." De Meersche Helden 2Ü11 - 2012 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 27