011 ligt inmiddels een paar weken achter ons. In één van de meest bizarre jaren ooit viel sportief gezien een geweldig hoogtepunt te noteren met het behalen van de dertigste titel. Met z'n allen schreeuwden we Ajax in de kampioenswedstrijd naar de derde ster. De dood van Sven gaf ons echter niet de gelegenheid om lang van het kampioenschap te genieten. Met een uitvaart die nog lang in ieders geheugen gegrift zal blijven staan gaven we hem een passend en indrukwekkend afscheid. Op bestuurlijk gebied moesten we toezien hoe de komst van Johan Cruijff op veel verzet van de oude machthebbers stuitte. In een vieze mediaoorlog werden de grootste iconen van onze club zwart gemaakt. Waar we in eerste instantie nog hoopten dat de nieuwe RvC voor eens en altijd zou afrekenen met het 'pluche' bleken vier van de vijf leden slechts stromannetjes voor Coronel c.s. AFCA.nl probeerde met keiharde feiten en scherpe artikelen de giftige spelletjes van deze oude machthebbers bloot te leggen. Dit resulteerde in een goed contact en samenwerking met kamp-Cruijff. Genoeg over 2011het is tijd om vooruit te kijken. Hoogste prioriteit heeft de definitieve verankering van Cruijffs' visie in de statuten van de vereniging van onze club. Dat Cruijff hieraan zelf gestalte geeft is absoluut essentieel. AFCA.nl zal dus druk blijven uitoefenen (in welke vorm dan ook) op de mensen die Cruijffs' revolutie blijven dwarsbomen. De tijd om de oude machthebbers op vriendelijke wijze te verzoeken of ze op willen lazeren is wel een beetje geweest. Dat AFCA.nl hierbij als onderdeel van de ASD een steeds strategischer en invloedrijker positie inneemt werd recentelijk nog bewezen door het optreden van de ASD tijdens VI TV. Wij zullen in ieder geval niet rusten tot alle restanten van het oude machtsblok binnen Ajax zijn opgeruimd. Op sportief gebied willen we natuurlijk onze 31e titel binnenhalen. Tijdens de kampioenswedstrijd tegen Twente bleek dat wij als supporters daarbij van doorslaggevend belang kunnen zijn. Laten we daarom een voorbeeld nemen aan die wedstrijd en de tegenstanders het gevoel geven dat ze met een 1-0 achterstand het veld opkomen. Wij Zijn immers Ajax, Wij Zijn De Beste. In de uitwedstrijden gaat het wat dat betreft geweldig. In elk stadion zijn we tegenwoordig baas en dat moeten we zo houden. In de thuiswedstrijden zullen we ons echter meer moeten laten gelden en vooral Zuid H zal meer van zich moeten laten horen. Als groot aanhanger van de 13 december beweging zullen wij in 2012 wederom het dubieuze optreden van de politie en de daarmee samenwerkende instanties als het OM en de gemeente aan de kaak stellen. Afgelopen jaar hebben we hiermee aanmerkelijke successen behaald. Meerdere jongens zijn wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken van belachelijke taakstraffen, boetes, gebieds- en/of stadionverboden. Op onze site hebben we inmiddels een juridische pagina waarop alle do's and don'ts te vinden zijn wanneer je als supporter in aanraking komt met politie of justitie. Tot slot zullen wij Ajax ook dit jaar weer overal volgen, in het binnen- en buitenland. Verder zullen we niet nalaten om onze mening te verkondigen over alles wat met Ajax te maken heeft. Soms keihard en ongenuanceerd, soms subtiel en goed onderbouwd. Wij blijven de waakhond van het echte Ajax en het uithangbord van de fanatieke supporter. Pagina 25 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 26