Rafael van d(§o* Vaart interview «èi» Pagina 24 Wat is jouw mening over de bestuurlijke chaos bij Ajax? "Ik vind het moeilijk om daar iets over te zeggen omdat ik er niet middenin zit, al heb ik natuurlijk wel bepaalde contacten. Het is bijna niet meer te volgen, ik denk dat dat voor iedereen geldt. Ik vind wel dat de mensen achter Cruijff moeten blijven staan, ik denk dat dat de beste oplossing is. Dat wilde Ajax en daar moet je dan niet van afwijken." Merk je daar als speler wat van en zien de supporters dat terug op het veld? "Ik denk dat je er als speler weinig mee te maken hebt. Verlies je een wedstrijd, ja dan zullen ze zeggen: 'de spelers hebben er toch last van'." Denk je dat er ooit rust zal zijn bij een club als Ajax? "Nee, hoge bomen vangen immers veel wind. Iedereen is jaloers op Ajax, alle spelers willen bij Ajax voetballen. Het blijft de grootste club van Nederland. Ook in het buitenland is Ajax nog steeds een grote club. De prestaties zijn de laatste jaren wat minder, maar het product Ajax; daar komt niemand aan en daar zal altijd wat om te doen zijn." Denk je dat spelers moeite hebben met de druk die gepaard gaat met het spelen in Ajax 1 "Ja, de druk is natuurlijk heel erg groot. Dat komt ook door het kritische publiek, dat geen verlies accepteert in de Arena. Ik denk dat spelers daarom liever niet thuis spelen. Het is niet voor niks dat ze de kampioenswed-strijd tegen FC Twente de pannen van het dak speelde, want het hele stadion stond negentig minuten lang op z'n kop. Die invloed heeft het publiek. Supporters beseffen dat vaak niet; je zag Sulejmani laatst reageren dat hij wilde stop-pen met voetbal. Die jongen doet zijn stinkende best en soms lukt het niet, en je merkt dat het hem dan raakt. Dan kun je als speler wel eens een heel nega-tief gevoel krijgen bij thuiswedstrijden. Ik ben er natuurlijk mee opgegroeid dus ik kon wel wat hebben, maar als je van een andere club naar Ajax komt weet je soms niet wat je meemaakt." Als je gestopt bent met voetballen, ambieer je dan een trainersloopbaan of een andere functie bij een club? "Ja, maar dat idee varieert van tijd tot tijd; de ene keer denk ik: 'ik word trainer' en de andere keer moet ik er niet aan denken. Bij mij is het een beetje van op en neer Mijn ideale plan is cm nog een paar jaar voor Ajax te spelen en mijn loopbaan in Amsterdam af te sluiten en cm daar vervolgens te blijven." De Meersche Helden 2Q11 -2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 25