Rafael van d Vaart interview Tijdens je periode bij HSV was je de eerste speler ooit in de Bundesliga die rood kreeg na de wedstrijd, wat gebeurde er precies? "Is dat zo? Dat ik rood kreeg weet ik wel, maar niet dat ik de eerste speler ooit was die na afloop rood kreeg. We verloren die wedstrijd kan ik me herinneren, en toen we het veld afgingen begonnen de spelers van de tegenstanders te spuiten met hun waterflessen. Toen gaf ik een speler een klap op zijn achterhoofd en kreeg ik terecht rood. Op dat moment was ik nog jong en baldadig. Maar dan word je vader en dan moet je op een gegeven moment tijdens het kijken van een HSV-dvd je zoon gaan uitleggen wat je daar precies deed. Dan besef je wel dat je een voorbeeldfunctie hebt als voetballer, en dat die actie eigenlijk niet kon." Je hebt in verschillende buitenlandse competities gespeeld. Welke competitie heeft qua spel de meeste indruk op je gemaakt en welke qua sfeer en ambian-ce? "Qua spel de Spaanse competitie, daar wordt echt goed gevoetbald. Een beetje de Nederlandse stijl, waar wij van houden. Qua sfeer en negentig minu-ten lang support de Engelse competitie. Op het gebied van supportersbeleving en het steunen van het team is Engeland de absolute top." Is het niveau van de Nederlandse competitie te vergelijken met het niveau van de grote Europese competities of hebben we echt een Mickey Mouse-competitie? "Ik vind dat een beetje lullig om te zeggen, het is nog steeds een mooie competitie. Je hebt nu vier of vijf ploegen die strijden om de titel. In het seizoen 2006-2007 streed Ajax tot de laatste wedstrijd tegen Willem II om het kampioensschap, maar in Tilburg kwam Ajax een goal te kort. Dat was natuurlijk wel een competitie-einde waar iedereen van smulde. Vorig seizoen viel de beslissing tevens pas in de laatste wedstrijd. Ja, ik vind de Eredivisie wel een mooie competitie, alleen qua niveau is het minder dan andere competities." Heb je ooit spijt gehad dat je voor het Nederlands elftal heb gekozen, je had immers ook Spaans international kunnen zijn? "Nee nooit, ik ben geboren in Nederland en heb er altijd gevoetbald. Ik heb wel een Spaanse moeder maar die woont ook al heel lang in Nederland. Het is voor mij nooit een issue geweest." Onder Van Marwijk word je regelmatig gewisseld, ben je het daar altijd mee eens? "Nee, maar een speler is het er nooit mee eens als hij gewisseld wordt. Maar het ligt toch vaak aan de speler zelf. Een wedstrijd duurt negentig minuten en ik ben een speler die in de laatste fase van de wedstrijd nog beslissend kan zijn. Ja en dan baal ik ervan als ik van het veld word gehaald." De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 23