Rafael van dor Vaart interview Je speelt voor het tweede seizoen bij Tottenham Hotspur, hoe gaat het met je en bevalt het in Engeland? "Het gaat goed. Ik heb het naar mijn zin in Engeland. Het is een heel ander land, ik ben toch iemand die meer van het mooie weer houdt. Ik had het in Madrid heel erg naar mijn zin, maar qua voetbal en sfeer is het hier wel erg leuk. En we hebben bij Tottenham een goed elftal, dat helpt ook wel denk ik." Net als in je Ajax-tijd ben je in Londen snel een bepalende speler geworden, ben je nu op jouw top? "Dat weet ik niet. Bij elke speler is dat anders, de één heeft zijn mooie jaren aan het begin van zijn carrière en bij de ander komt dat later. Ik denk dat je na je carrière pas echt kunt zeggen wat je beste periode was. Wat ik wel kan zeggen is dat ik nu een meer volwassen voetballer ben dan in mijn Ajax-tijd. Door de ervaring en de grote wedstrijden die je speelt word je een kerel zoals ze dat zeggen." In Londen ben je bekend. Buitenshuis kun je bijna niets doen of je wordt her-kend en mensen willen wat van je. Hoe ga je daarmee om? "Op een gegeven moment went dat. Dat hoort bij het 'voetballer zijn', voetbal is groot in elk land. Ik denk dat als je praat over Nederland, Engeland en Duitsland, je het als speler nog relatief rustig hebt. Als je met Wesley Sneijder praat dan zijn spelers in Italië net filmsterren. Dat is hier in Engeland toch wel wat minder mensen zitten hier in ieder geval niet elke keer aan je. Hier is het af en toe een fotootje maken of een handtekening zetten, terwijl je in de zuidelijke landen echt niet over straat kunt, dat kan hier wel." Is Tottenham de club waar je nog jaren wilt spelen of wil je toch nog hogerop? "Ik weet het nog niet, op dit moment ben ik nog teveel aan het genieten van het voetbal om te zeggen: 'ik wil dat of dat'. Dat zou ook betekenen dat ik het hier niet naar mijn zin zou hebben en dat is niet zo. Bij HSV had ik het ook goed naar mijn zin, maar mijn doelstelling was toen om ooit naar een grote club te gaan. Toen kwam Real Madrid en toen bleek in het eerste jaar dat ik Hamburg miste. Soms moet je gewoon blij zijn met wat je hebt." Wat is de reden dat je het niet lang heb volgehouden bij Real Madrid, ondanks dat je er toch veel wedstrijden heb gespeeld? "Dat is bij Real altijd een beetje lastig; dus het is moeilijk om uit te leggen. Je bent daar eigenlijk nooit echt zeker van je plek, Wesley Sneijder zal begrijpen wat ik bedoel. Het begin van mijn eerste jaar was goed daarna werd het minder en hoorde ik dat ik weg moest. Ik bleef nog een jaar, wat achteraf mijn beste jaar was. En toen hoorde ik weer; 'als er een andere club komt dan mag je weg'. Dan ben je wel blij als er dan op het laatste moment een andere mooie club interesse in je toont, en dus ging ik een nieuwe uitdaging aan." Pagina 21 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 22