FAiRPLAy. gggt VAK410 Anno 2001 Jk 6 januari jongsleden publiceerden wij een nieuwsbericht waarin wij onze JSBPJJP verontwaardiging uitspraken over de vorm waarop de bekerwedstrijd Ajax - AZ 2001 overgespeeld zou worden. Een besluit waarbij alleen vrouwen en kinderen tickets konden kopen, mannelijke supporters niet werden toegelaten en de supporters die tijdens de eerste wedstrijd aanwezig waren geen restitutie verkrijgen. Onze mening is zowel openbaar als 'achter de schermen' helder verkondigd. Uiteindelijk werd de wedstrijd toch 'afgewerkt' met 23.000 kids en begeleiders. Ajax maakt vervolgens mooie sier met het kindvriendelijke evenement. De echte Ajax-supporter wordt afgescheept met een kijkcode voor het gehate Eredivisie Live. Eredivisie Live zorgt er al jaren voor dat het bezoeken van uitwedstrijden ernstig wordt bemoeilijkt. Nu wordt zelfs het op tv bekijken van de bekerwedstrijd een onmogelijke opgave. En mocht je toch een gaatje hebben gevonden om te kijken, dan kijk je naar een wedstrijd die gespeeld wordt met het geluid van een zwembad op de achtergrond. Bert van Oostveen, directeur betaald voetbal KNVB: "De wedstrijd zonder publiek is opgelegd om de voortgang van het bekertoernooi te bewaken en een duidelijk signaal richting de club en het publiek af te geven. Elet educatieve karakter van het voorstel van Ajax heeft het bestuur doen besluiten dit specifieke verzoek te honoreren. Een creatieve oplossing waarmee deze wedstrijd in een wat positiever daglicht wordt gesteld." We hebben het gemerkt; waar Ajax in eerste instantie werd gestraft door een duel zonder publiek af te werken, maakt het nu mooie sier met een 'educatief evenement op een kindvriendelijk tijdstip'. Jeroen Slop, financieel directeur Ajax: "Wij willen volgend seizoen graag weer zoiets doen. De wedstrijd tegen AZ heeft ons zoveel positieve publiciteit opgeleverd." Ajax denkt vooral aan een bekerduel of een vriendschappelijke wedstrijd speciaal voor kinderen. "De kinderen die vandaag naar Ajax - AZ kwamen, zijn de seizoenkaarthouders van morgen", zegt Slop. Laat voorop staan dat wij niets tegen kids hebben. Sterker nog, wie is er niet aan de hand van z'n pa naar het stadion gegaan? Je 'echte' kaartje van de sigarenboer bestudeerde je weken van te voren, een week voor de wedstrijd was je al zenuwachtig aan het aftellen en op zondagochtend om 09.00 uur sta stond in je Ajax-shirt al klaar voor de wedstrijd. Dat er wekelijks verplicht op vrijdagavond en zaterdagavond gevoetbald moet worden, hebben de clubs zelf veroorzaakt. Voetbal hoort op zondag 14.30 uur, een verantwoord tijdstip voor kinderen! Pagina 13 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2012 | | pagina 14