Onzejriening Redactie Gefrustreerd, teleurgesteld en intens verdrietig verlieten de Ajax-supporters de Arena na de Champions League wedstrijd tegen Real Madrid. Hoe heeft dit kunnen gebeuren? Natuurlijk bestond de mogelijkheid dat we de wedstrijd zouden verliezen. Dat was duidelijk. Zelfs tegen het zo gezegde B-elftal van Madrid. Alleen op deze manier? Tijdens de wedstrijd was er al veel sms- en internetverkeer via de mobiele telefoons op de tribune en werd duidelijk dat tenminste één van de afgekeurde doelpunten van Ajax een 100% goal was. Verder zag het er naar uit dat ook de tweede goal onterecht was afgekeurd. Dat werd bevestigd door de televisie beelden die later op de avond thuis op de bank bekeken werden. Eén ding is volgens ons dus duidelijk: de grensrechter die ons heeft genaaid mag nooit meer als grensrechter optreden! Ook werden en worden er vraagtekens geplaatst bij de gang van zaken rondom de wedstrijd Zagreb-Lyon. Bij rust was de stand nog 1-1maar in de 52ste minuut stond Lyon al met 1-4 voor. Alle drie de goals werden gescoord door de alom bekende spits Bafétimbi Gomis. Nog nooit is er in de Champions League zo snel een hattrick gescoord: in slechts zeven minuten drie goals! Vraagtekens ook bij het optreden van de keeper van Zagreb. Het leek wel of hij een blinddoek op had: gemakkelijke ballen werden niet gepakt. Is er tussen beide teams of bestuur wat afgesproken? Het blijft gissen en de waarheid zal wel nooit boven tafel komen. Uiteraard zullen er diverse zogenaamde onderzoeken komen, maar de uitslag daarvan is volgens ns al bekend. Platini zei later al: videobeelden horen niet bij het voetbal. En die andere klojo Blatter van de FIFA wil geen hulpmiddelen bij voetbalwedstrijden. Dat komt volgens hem het voetbal niet ten goede. Daar zijn we het natuurlijk niet mee eens. Er staan vijf scheidsrechters/hulpscheidsrechters op het veld en die maken tezamen meerdere cruciale fouten. Volgens ons ben je dan een ontzettende lui als je niet met de tijd mee gaat. Het spel is sneller als vroeger en er staan veel meer belangen op het spel. Geld is een cruciale factor in het voetbal geworden en het is dus niet gek dat de vraag naar huimiddelen tijdens de wedstrijd steeds groter wordt. De UEFA en FIFA hebben waarschijnlijk hun eigen belangen om nog steeds niet te luisteren naar de achterban. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 33

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 34