fi€©p Molenaar □e Goeie ouwe tijd 'Ik heb ook veel voor mijn vak over, maar omdat je voetbal maar een beperkt aantal jaren kan uitoefenen ben ik vorig jaar gestart met een rechtenstudie. Bevalt me uitstekend. Ik heb mijn eerste jaar al gehaald en ik ben er van overtuigd, dat ik die studie ook afmaak. Waarom zou dat niet kunnen in combinatie met voetbal? Het maakt mij niets uit als ik er 's nachts voor moet werken. Ik ken er wel meer, die dat gedaan hebben. Jan Guyt, mijn adviseur bij voorbeeld. Die heeft in vier jaar zijn rechtenstudie voltooid terwijl hij overdag bij V&D werkte. Het is een kwestie van zelfdiscipline. Ik móet het gewoon halen, want als ik bij voorbeeld kijk naar een Jan Jongbloed, dat beangstigt mij echt. Achttien jaar topvoetbal en dan niets. Een leegte. Ik moet er niet aan denken. Het enige probleem is dat ik de colleges niet kan volgen, maar dat is soepel opgelost. Ik heb een vriend in Amsterdam, die voor mij de collegedictaten bijhoudt. Eens in de zoveel tijd treffen we elkaar om belangrijke dingen door te nemen. Bij Ajax is er nooit een probleem van gemaakt. Ik mis geen trainingen omdat ik studeer. Voordat ik bij Ajax tekende heb ik trouwens gezegd, dat ik een studie zou gaan volgen. Dat is door Harmsen allen maar gestimuleerd. De spelers kijken er misschien wel eens vreemd tegenaan. In trainingskampen of voor de wedstrijden lezen de meeste jongens romannetjes of weet ik veel wat. Ik zit altijd in de studieboeken te snuffelen. Ik denk dat alle voetballers het wel zouden willen, maar de meesten kunnen het niet opbrengen om te gaan studeren. Ik weet zeker, dal sommige voetballers met grote frustraties rondlopen omdat ze niets anders kunnen. Vreselijk triest en de spanningen in een groep worden er alleen maar groter door. Het lijkt me voor een domme jongen vreselijk vervelend om met iemand te praten, die verbaal wat meer vermogen heeft. Ik zou het niet kunnen verdragen om met woorden te kakken gezette worden". „Ik wil de vrijheid hebben om mijn eigen leven te kunnen leiden. Ik voetbal bij Ajax. Dat is mijn beroep, maar met dat schijnwereldje er omheen moet ik niets te maken hebben. Je zal mij na afloop van de wedstrijden ook niet in het spelershome zien. Alleen met de spelers zou het best leuk kunnen zijn, maar daar loopt meer volk dat ik niet ken dan wel. En de één doet zich nog belangrijker voor dan de ander. Het is één grote kliek. Allemaal lopen ze bij Ajax rond, omdat ze denken er wat meer aanzien door te krijgen. Want Ajax is natuurlijk een bolwerk, een instituut. Wie daar niet lovend over doet heeft het moeilijk. Zie Wim de Lange. Die heeft vreselijk veel waarde voor Pagina 31 Nog, want veel jongens bezoeken hem nog steeds, maar hij is officieel wel buiten de poort gezet. Ik denk, dat de waarde van Wim de Lange wel eens onderschat wordt. Hij is geïnteresseerd in de mens achter de sportman. Veel jongens heeft hij fantastisch geholpen, maar De Lange hield niet van de gewichtigdoenerij. Het instituut Ajax zei hem niets, hij wilde alleen werken voor de jongens. Bij de meeste betrokkenen is de naam Ajax belangrijker dan de spelers. Voor Wim de Lange was het andersom". De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 32