fi€dp Molenaar □e Goeie ouwe tijd edurende de actuele bestuurscrisis bij Ajax is Keje Molenaar een veelbesproken sleutelfiguur. In de jaren tachtig speelde Molenaar maar liefst vier seizoenen voor Ajax en winst tweemaal de landstitel en eenmaal de KNVB-beker te veroveren. Keje Molenaar, volgende maand hoopt hij 23 te worden, heeft de zware seizoenvoorbereiding goed doorstaan. Alle Ajacieden trouwens als we Molenaar mogen geloven. "Althans, niemand kampt met noemenswaardige spierblessures", zegt hij. „Dat duidt op een goede trainingsopbouw. Natuurlijk, iedereen voelde zich af en toe een plank, maar die stijfheid gaat vanzelf over. De eerste week in Drenthe. Drie keer per dag trainen, 's Morgens voor achten liepen we al door de bossen en elke avond een wedstrijd tegen een amateurclub. Kunnen me niet bekoren, die partijtjes. Valt totaal geen eer aan te behalen. Je doet na namelijk nooit goed. Win je met 10-0, dan is dat normaal, win je maar met 2-0, dan krijgt iedereen op zijn sodemieter. Voor mij is het trainingskamp in Drenthe in zoverre geslaagd, dat ik alle wedstrijdjes heb meegedaan. Drie keer als rechtervleugel verdediger, twee keer als verdedigende middenvelder. Het was belangrijk voor mij om weer te spelen. Aan het einde van het vorige seizoen heb ik ook nog wel een paar keer gespeeld, maar dat zit dan vlak na de genezing van je blessure. Je bent even wat voorzichtiger. Ik moest mijn krachten terug krijgen. Gaan weken overheen. Ik vond het belangrijk om me voor dit seizoen lichamelijk weer topfit bij Ajax te melden. Ik heb dus veel voor mezelf gewerkt tijdens de zomerstop. Niet met vakantie gegaan, maar lichamelijk weer krachten opdoen. Veel bij Wim de Lange geweest. Toen ik me dit seizoen bij Ajax meldde voelde ik me goed, maar dan krijg je die eerste weken waarin de basisconditie moet worden opgedaan. Veel loopwerk. Ik heb het vol kunnen houden, omdat ik me goed voorbereid had. Val je zo vanuitje vakantie het trainingskamp binnen, dan word je lichaam werkelijk binnenste buiten gekeerd. Maar goed, dat is het bekende verhaal van de voetballer tijdens de seizoenvoorbereiding". We treffen elkaar in Volendam. Molenaar puft uit van wéér een middag sprint werk. Vijf keer twintig meter, vijf keer vijftig meter, vijf keer honderd meter enzovoort. Hij heeft een half uur op me zitten wachten, want het valt niet mee om door de toeristenstroom de Willem Janszoon Tuinstraat in het palingdorp te bereiken. De Amerikaan fotografeert vanuit de langs de haven geparkeerde bus, de normale toerist slentert over de dijk, de vloot zit op het water en Keje Molenaar in het zonnetje voor zijn ouderlijk huis. Het inleidende praatje gaat over Dietzenbach, een ons beiden bekend plaatsje in de buurt van Frankfurt. Als vanzelfsprekend eigenlijk, want twee dagen eerder kreeg Ajax daar,als afsluiting van zijn Duitse trainingsweek, een behoorlijk pak slaag van Eintracht Frankfurt. Met de rust stond het al 3-0. De Koreaan Bum Kun Cha bepaalde later de eindstand op 4-0. "En we mochten nog van geluk spreken, dat die Duitsers wat royaal met hun kansen omsprongen", aldus Molenaar, „want voor hetzelfde geld hadden ze ons met dubbele cijfers opgerold. Ongelooflijk, wat een ploeg is dat. Bij ons liep het niet. Zelfs Lerby werd totaal overspeeld door die Ronald Borchers. Dan moet je toch wel iets in huis hebben hè. Volgens mij is Eintracht Frankfurt een belangrijke kandidaat voor de Duitse titel. Meer nog dan een Stuttgart, HSV of FC Küln. Met name Stuttgart en Küln hebben wat kanjers ingekocht, maar het zal tijd kosten om daar een eenheid van te maken. Eintracht Frankfurt speelt nu al een jaar of drie, vier met dezelfde ploeg. Dat moet op een gegeven ogenblik z'n vruchten afwerpen. Die gaan, samen met Bayern München natuurlijk uitmaken wie er kampioen van Duitsland wordt. Daar ben ik van overtuigd". Pagina 29 De Meersche Helden 2011 - 2012

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 30