Rob Richard Witsel interview Rob, is het mogelijk voor een club als Ajax om weer de Europese top te halen? Ik denk dat dat een moeilijk verhaal is. De enige manier om dat te halen is om anders te voetballen dan de meeste teams gewend zijn. Ik denk dat Frank daar nu mee bezig is, heel snel druk zetten en bij omschakeling druk op de bal te houden. Ik denk dat dat de mogelijkheid is om nog een keer een Europees succes te halen, maar cm aan de top te blijven zal heel moeilijk werden. Je moet wel tegenstanders verslaan met een budget van honderden miljoenen. Misschien dat het allemaal anders wordt met de nieuwe regels die er misschien aankomen. Dat zou in het voordeel van Ajax kunnen werken. Want nu zijn er teveel clubs met veel geld en enorme schulden, dat mag in de toekomst volgens mij niet meer. Dat willen ze gaan verbieden. Hoe komt het dat Frank de boer (speelt ook nog vaak een wedstrijdje met de klassieke veteranen, en is dan ontzettend gedreven en bloedfanatiek) dit niet over kan brengen op zijn spelers? Rob: Je hebt natuurlijk te maken met allemaal verschillende karakters. Het zijn niet allemaal Frank de Boers. Een speler als Enoh hoef je niet op scherp te zetten maar dat moet je misschien met andere spelers wel. Heb je allemaal Enohtjes of Frankies qau instelling in het veld staan, ja, dan denk ik dat je lachend kampioen wordt. Richard: Daarom is je speelstijl ook zo belangrijk. Meteen druk zetten en niemand mag dan verzaken. Dat heb ik een hele periode gemist bij Ajax. In het begin deden ze dat wel onder Frank en daarna is dat een beetje verslapt. Dat heeft denk ik ook met de instelling van de spelers te maken. Ik denk dat dat het sterke punt van Ajax moet zijn: kort op de bal en de man zitten. En dat je dan ook als team scherp speelt. Wat doen jullie vandaag de dag? Rob: Ik heb een sportmarketing bureau: 'Players United' gespecialiseerd in voetbal. We doen onder andere clinics bij Ajax. Daar ben ik dan de hoofdtrainer van. En sinds kort begeleiden we ook spelers en trainers. Richard: Ik doe af en toe wat voor mijn broers' bedrijf, ik doe ook wat in onroerend goed. En ik ben wat aan het opzetten voor een kinderkledingmerk. Zien we jullie ooit nog terug bij een club, in welke functie dan ook? Rob: Ik zeg nooit nooit maar de kans is wel klein. Toen ik bij Ajax stopte was er niet echt een aanbieding waar ik mij goed bij voelde. Ik wilde wel graag op eigen benen staan, maar zag het niet zitten om trainer te worden bij de amateurs. Richard: Ook bij mij is de kans klein. Ik ben wel eens gevraagd door Ajax om wat te doen. Als je dat doet, ben je weer zes dagen in de week bezig en ik wil ook wel eens wat anders doen. Als je je verbindt aan Ajax dan heb je een elftal en dan kan je niet zomaar even weg gaan. De Meersche Helden 2011 - 2012 Pagina 26

Fanzine De Meersche Helden (vanaf 2008) | 2011 | | pagina 27